Reklama

Złoty Certyfikat PZPN dla Piłkarskich Nadziei

Opublikowano:
Autor:

 Złoty Certyfikat PZPN dla Piłkarskich Nadziei - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Program Certyfikacji Szkółek PZPN oficjalnie zakończony. Znamy już szkółki piłkarskie, które zostały wyróżnione najwyższym, Złotym Certyfikatem. Wśród nich są dwie z Mielca. To Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje Mielec oraz Akademia PGE FKS Stal Mielec. Tym samym Polski Związek Piłki Nożnej gwarantuje, że właśnie w tych ośrodkach jest najwyższy poziom szkolenia młodych zawodników.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalnoprawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku. W województwie podkarpackim pomyślnie proces przeszło 37 szkółek na poziomie brązowym, 16 na poziomie srebrnym oraz 5 na poziomie złotym.

Wśród szkółek, które otrzymały najwyższe wyróżnienie, są dwie z Mielca. To Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje oraz Akademia PGE FKS Stal Mielec. - Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie pięciu najlepszych akademii piłkarskich w całym województwie - mówi wiceprezes APPN Mielec, Paweł Mrozik. - To również docenienie naszej, już ponad sześcioletniej pracy. Tym samym rodzice, którzy decydują się na posłanie swojego dziecka do naszej akademii, mają pewność, że zajęcia odbywają się na najwyższym poziomie. To potwierdza Złoty Certyfikat przyznany przez Polski Związek Piłki Nożnej - podkreśla Mrozik.

Podczas uroczystości wręczania Certyfikatów w Hotelu Rzeszów, prezes Podkarpackiego ZPN gratulował wysokiej jakości szkolenia dzieci i młodzieży. 

– Wykonaliście bardzo dużo dobrej pracy, a także sporo zaangażowania w proces certyfikacji. Dzięki temu wiemy, że w naszym regionie szkolenie jest na wysokim poziomie. Te przyznane certyfikaty to dopiero początek właściwego procesu szkolenia, zgodnego z wytycznymi PZPN. Na pewno przyznane certyfikaty podniosą prestiż waszych szkółek, ale także zmobilizują do jeszcze lepszej pracy, by ten certyfikat utrzymać – mówił Mieczysław Golba, wręczając certyfikaty w towarzystwie Marcina Króla, regionalnego specjalisty ds. rozwoju piłki amatorskiej, odpowiedzialnego za proces certyfikacji w naszym regionie.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

 Według programu Certyfikacji PZPN - na Podkarpaciu najlepiej szkoli się w pięciu ośrodkach. Złote gwiazdki w naszym województwie otrzymały: Piłkarskie Nadzieje Mielec, Akademia PGE FKS Stal Mielec, Stal Rzeszów, Resovia oraz Akademia Strug Tyczyn. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE