PKO BP Ekstraklasa. Zaległy mecz FKS Stali Mielec nie przyniósł punktów

Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

PKO BP Ekstraklasa. Zaległy mecz FKS Stali Mielec nie przyniósł punktów - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

SportFKS Stal Mielec przegrywa zaległe spotkanie ze Śląskiem Wrocław mimo ośmiu strzałów na bramkę w ramach 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 16. minucie Śląsk Wrocław wyszedł na prowadzenie. Mateusz Żukowski idealnie posłał płaską centrę z prawej strony, a Sebastian Musiolik z bliska wpakował piłkę do siatki, otwierając wynik spotkania. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

W 33. minucie Serhij Krykun oddał strzał z dystansu, jednak Rafał Leszczyński, bramkarz Śląska, spokojnie wyłapał piłkę, nie dając rywalom szansy na wyrównanie. Chwilę później, w 34. minucie, Mateusz Matras został ukarany żółtą kartką za faul.

Niespełna kilka minut później, w 37. minucie, również Tommaso Guercio obejrzał żółty kartonik za swoje przewinienie. Śląsk kontrolował przebieg spotkania, a przed przerwą ponownie uderzył. W 44. minucie Petr Schwarz zagrał świetne prostopadłe podanie w pole karne, a Sebastian Musiolik po raz drugi wpakował piłkę do siatki, zwiększając przewagę na 2:0 dla gospodarzy.  W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, Ilja Szkurin stanął przed szansą, będąc sam na sam z Rafałem Leszczyńskim, ale bramkarz Śląska ponownie okazał się lepszy, broniąc jego uderzenie.

Po pierwszej połowie Śląsk Wrocław schodził do szatni z komfortowym prowadzeniem 2:0.

W 69. minucie Stal Mielec zdobyła bramkę. Łukasz Wolsztyński trafił do siatki po płaskim dośrodkowaniu Krystiana Getingera. Początkowo sędzia podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego, ale po długiej analizie VAR bramka została uznana, co dało Stali nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Śląska Wrocław, który utrzymał przewagę i dopisał sobie kolejne trzy punkty w ligowej tabeli.

Śląsk Wrocław - FKS Stal Mielec 2:1 (2:0)

1:0 Sebastian Musiolik 16’
2:0 Sebastian Musiolik 44’
2:1 Łukasz Wolsztyński 69’

Śląsk: Leszczyński – Paluszek, Petkov, Samiec-Talar (Jasper 62’), Musiolik (Świerczok 72’), Pokorny (K), Schwarz, Baluta [Cebula 45’ (Gerstenstein 89’)], Żukowski, Guercio (Bartolewski 62’), Petrov.
Stal: Mądrzyk – Guillaumier, Domański, Senger, Shkuryn (Wolsztyński 59’), Wlazło, Tkacz (Knap 59’), Matras (Bangkalianis 79’), Getinger (K), Krykun (Assayeg 59’), Dadok (Jaunzems 45’).

Żółte kartki: Matras (Stal), Guercio, Jasper, Bartolewski (Śląsk).
Sędziował: Karol Arys (Szczecin).

Już w najbliższą niedzielę, 27 października FKS Stal Mielec podejmie na własnym stadionie Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godz. 12:15.