Autor: | Zdjęcie: Archiwum

PKO BP Ekstraklasa: Irracjonalny mecz Stali Mielec. Pogoń dominowała, ale została bez punktów. Bohaterem Ilja Szkurin - Zdjęcie główne

Bohater Stali - Ilja Szkurin. | foto Archiwum

SportDo niebywałego meczu doszło w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podejmowała Stal Mielec. Gospodarze mimo znacznej przewagi nie zdołali zachować nawet jednego punktu. Bohaterem Stali Mielec został Ilja Szkurin.

Chociaż Pogoń już w 5. minucie spotkania mogła prowadzić 1:0, to jednak pierwszą bramkę kilkadziesiąt sekund później ku zdziwieniu kibiców zgromadzonych na stadionie im. Floriana Krygiera to właśnie Stal objęła prowadzenie, po tym, jak Ilja Szkurin z 14. metra skierował futbolówkę do bramki Portowców. Gospodarze odpowiedzieli w 21. minucie. Wtedy w pole karne mielczan wpadł Kamil Grosicki, który dograł do Vahana Bichakhchyana, a ten nie pomylił się z siedmiu metrów. Po 28. minutach gry było już 2:1 dla szczecińskiego zespołu. Tym razem precyzyjnym strzałem popisał się Efthimis Koulouris.

Kolejne minuty nadal były utrzymywane w aktywnym tempie. Dla Stali próbował Wołkowicz, lecz jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Więcej z gry mieli jednak Portowców, u których najaktywniejszy Bichakhchyan.

Po zmianie stron nadal to Pogoń przeważała. Stal potrafiła jednak umiejętnie się bronić i co najważniejsze wykorzystać swoje momenty. W 55. minucie Ilja Szkurin zrobił użytek z dogrania od Macieja Domańskiego i wyrównał stan rywalizacji. Po tym wydarzeniu Pogoń znów zabrała się za dominowanie w spotkaniu, jednak nadal nie była w stanie przekuć tego na kolejną bramkę. Co więcej, w 71. minucie Portowców od utraty gola uratowało, jedynie potknięcie Wołkowicza. Stal jednak tego wieczoru zdołała jeszcze raz zaskoczyć swoich rywali. Dokładnie w 85. minucie użytek z piłki posłanej z rzutu rożnego zrobił nie kto inny jak właśnie Ilja Szkurin.

W niedzielę 2 grudnia Stal Mielec na własnym obiekcie podejmie najsłabszy w stawce ŁKS Łódź.

Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:3 (2:1)

Bramki: Vahan Bichakhchyan 21', Efthimis Koulouris 28' - Ilja Szkurin 7', 55', 85'