Reklama

PGE FKS Stal Mielec ruszyła do Turcji [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

PGE FKS Stal Mielec ruszyła do Turcji [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Od 6 do 18 lutego potrwa trzeci już zimowy obóz przygotowawczy PGE FKS Stal Mielec w Turcji. Kolejny raz miejscem treningów i pobytu będzie Goldcity Sport Complex w Kargicak.

Pierwsi Biało-Niebiescy do Turcji wyjechali w poniedziałek 4 lutego rankiem. Trenerzy Maciej Serafiński i Bogusław Wyparło, fizjoterapeuta Damian Bąk oraz kierownik Marek Gozdecki trasę liczącą 2600 kilometrów pokonali klubowym busem. Zawieźli na miejsce sprzęt treningowy.

Zespół wyjechał z Mielca rankiem 6 lutego. Zwyczajowo już udał się do Lwowa, skąd wyleci do Stambułu, gdzie przesiądzie się już na lokalne połączenie lotnicze w kierunku miejsca pobytowego.

-Najtrudniejsze jest to, że kadra do ostatniej chwili nie jest pewna. Przykładem jest wczorajsze zorganizowanie formalności Bartosza Bajorka – mówi dyrektor Stali Bartłomiej Jaskot. Bajorek to zawodnik z zespołu juniorów mieleckiej Stali, dołączony teraz do treningów pierwszej drużyny PGE FKS Stal Mielec.

W kadrze na turecki obóz nie ma natomiast innego juniora Kacpra Sadłochy, który znalazł się w kręgu zainteresowania zagranicznych klubów, dzisiaj jednak żaden ewentualny transfer nie został jeszcze sfinalizowany. – Procedury są takie, że jako klub nie możemy się na ten temat dzisiaj wypowiadać. O tym decydują zapisy kontraktowe i procedura dotycząca zawodników nieletnich prowadzona przez FIFA – komentuje krótko tę kwestię dyrektor Jaskot.

Trener PGE FKS Stali Mielec ma nadzieję, że do Turcji za kilka dni doleci napastnik, z którym rozmawia o transferze do Mielca. – Wierzę w to bardzo, wcześniej mówiłem, że jesteśmy prawie dogadani. Rozmowy jednak się przedłużają. To jest ciągle ten sam piłkarz. Pasuje do naszej koncepcji. Wierzę, że do końca tygodnia lub na początku następnego dołączy do zespołu – wyjaśnia Skowronek.

Stal już trzeci rok z rzędu leci do Turcji stawiając na świetne warunki do treningów oraz atrakcyjną cenę zgrupowania. – W Polsce taki obóz byłby droższy. Różnicę w cenie generuje koszt przelotu, ale dzięki naszym sponsorom lot zespołu jest sfinansowany ekstra – relacjonuje Jaskot. – Liczymy na to, że boiska będą bardzo dobrze przygotowane. – Jedziemy tam bardzo mocno pracować. To drugi nasz etap przygotowań, będzie bardzo dużo aspektów piłkarskich. Fajnie, że będziemy mieli naturalne nawierzchnie, mam nadzieję też na dużo słońca – dodaje trener Artur Skowronek. 

– Jedziemy tam ciężko pracować, mamy na to wszystko plan. Zostały przyjemniejsze rzeczy jak operowanie piłką, dużo gier i taktyki. Dla nas piłkarzy to dużo lepsza wersja treningu – opowiada zawodnik Biało-Niebieskich Łukasz Wroński.

W Turcji Stalowców czekają trzy sparingi, z ekstraklasowymi zespołami z Ukrainy, Gruzji i Uzbekistanu. – To duży plus, że możemy zmierzyć się z dużą jakością piłkarską – podkreśla Skowronek. – To dobre drużyny piłkarsko – potwierdza Wroński.

Plan sparingów PGE FKS Stal Mielec w Turcji:
09.02.19: FC SIONI BOLNISI (Gruzja – ekstraklasa)
13.02.19: FC ARSENAL KYIV (Ukraina – ekstraklasa)
16.02.19: FC NAVBAHOR NAMANGAN (Uzbekistan – ekstraklasa)

Kadra na obóz w Turcji:
Bramkarze: 1. Rafał Strączek, 29. Damian Primel, 87. Seweryn Kiełpin.
Obrońcy: 3. Krzysztof Kiercz, 4. Martin Dobrotka, 6. Leandro Messias Dos Santos, 22. Mateusz Spychała, 23. Krystian Getinger, 24. Łukasz Seweryn, 32. Jonatan de Amo Perez, 51. Rafał Grodzicki.
Pomocnicy: 5. Marcel Gąsior, 8. Maciej Urbańczyk, 16. Josip Soljić, 17. Bartosz Nowak, 20. Grzegorz Tomasiewicz.
Napastnicy: 7. Denis Gojko, 9. Andreja Prokić, 10. Peter Dungel, 28. Sergio Mendigutxia, 30. Łukasz Wroński oraz Bartosz Bajorek z zespołu juniorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE