reklama

Młodzi strażacy z powiatu mieleckiego walczyli w potężnym upale. Zobacz, kto wygrał zawody

Opublikowano:
Autor:

Młodzi strażacy z powiatu mieleckiego walczyli w potężnym upale. Zobacz, kto wygrał zawody - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
33
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościZa nami oficjalne podsumowanie trzynastych Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Mieleckiego. W ten wyjątkowo upalny czerwcowy dzień na stadionie w Mielcu do zaciętej rywalizacji stanęło łącznie dwadzieścia dziewięć drużyn młodzieżowych, w tym czternaście ekip dziewczęcych.
reklama

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwał sędzia główny zawodów, młodszy brygadier Bartłomiej Bieniek. Młodzi adepci pożarnictwa musieli wykazać się ogromnym hartem ducha, doskonałą kondycją oraz precyzją podczas wymagających ćwiczeń bojowych oraz widowiskowej sztafety pożarniczej.

W kategorii drużyn dziewczęcych rywalizację zdominowały i wywalczyły pierwsze miejsce druhny z OSP Grochowe I. Tuż za nimi, na drugim stopniu podium, uplasowała się ekipa OSP Borki Nizińskie, a trzecia lokata przypadła dziewczętom z OSP Malinie II. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły kolejno drużyny z OSP Przecław, OSP Sadkowa Góra połączona z Glinami Wielkimi, OSP Padew Narodowa, OSP Złotniki, OSP Trzciana oraz OSP Kiełków. Dziesiątkę zamknęła reprezentacja OSP Wadowice Dolne, wyprzedzając w klasyfikacji końcowej zespoły OSP Dulcza Wielka B, OSP Dulcza Wielka A, OSP Wadowice Górne oraz zamykającą tabelę drużynę z OSP Wojków.

reklama

Równie emocjonujący przebieg miały zmagania w kategorii drużyn chłopięcych, gdzie po mistrzowski tytuł sięgnęli młodzi strażacy z OSP Przecław. Srebrne medale i drugie miejsce wywalczyli reprezentanci OSP Podole, natomiast na trzeciej pozycji zmagania zakończyła drużyna OSP Padew Narodowa. Na dalszych pozycjach uplasowały się ekipy OSP Grochowe I, OSP Malinie II, OSP Trzciana, OSP Partynia, OSP Czermin oraz OSP Rożniaty. Pierwszą dziesiątkę zamknęli chłopcy z OSP Kliszów, a na kolejnych miejscach sklasyfikowano druhów z OSP Żarówka, OSP Wadowice Dolne, połączone siły OSP Sarnów i Dębiaki, OSP Krzemienica oraz reprezentację gospodarzy z OSP Mielec.

Zgodnie z wieloletnią tradycją tych zawodów, ważnym punktem uroczystości było wręczenie szczególnych wyróżnień dla najmłodszych uczestników niedzielnych zmagań. Wyjątkowe upominki oraz pamiątkowe maskotki z rąk obecnych na stadionie parlamentarzystów odebrali Iga Kokoszka reprezentująca OSP Dulcza Wielka, Iga Siebierańska z OSP Mielec oraz Filip Gwóźdź z OSP Wadowice Dolne, którzy mimo młodego wieku i trudnych warunków atmosferycznych wykazali się ogromną wolą walki.

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo