Reklama

Mielecki szermierz na podium

Opublikowano:
Autor:

Mielecki szermierz na podium - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W sobotę, 19 października odbył się Puchar Polski Juniorów w szpadzie w Gliwicach. Na turnieju nie zabrakło naszej drużyny - GRYF Mielec, której szermierz zaliczył kolejne, wysokie miejsce. Na zawodach uczestniczył także inny, mielecki klub PTG Sokół 1893 Mielec.

Na Pucharze Polski Juniorów zawalczyli mieleccy kadeci - Piotr Urban, Maciej Kaźmierski, Paweł Urban oraz Szymon Tarachanowicz, podopieczni trenera Lesława Lechocińskiego z Gryf Mielec. Zmierzyli się jednak z nieco starszymi zawodnikami - juniorami. Mimo to zajmowali wysokie miejsca. Najlepiej wypadł Piotr Urban, czołowy mielecki szermierz, który zajął trzecie miejsce na podium. Nie jest to pierwszy sukces Piotra, a tylko jeden z wielu. Maciej Kaźmierski zajął 37 miejsce, Paweł Urban - 46, a Szymon Tarachanowicz 56.

 

Wysokie miejsca zajmowali także juniorzy młodsi z PTG Sokół 1893 Mielec. Dawid Maruda - 54, Michał Mróz - 62, Stanisław Dziura - 96 oraz Dominik Kwaśnik - 97. Drużyna PTG Sokół 1893 Mielec, to podopieczni trenera Zbigniewa Żoli.

 

Na Pucharze zmierzyło się ze sobą 114 zawodników, a oprócz naszej krajowej czołówki udział w zawodach wzięli również szermierze z Białorusi i Wenezueli. Jest to jeden z największych turniejów w kraju, na którym GRYF Mielec świetnie reprezentował nasze miasto, pokazując, iż szermierka jest w nim silna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE