Ile medali zdobyła LKS Stal Mielec podczas Halowych Mistrzostw Polski? Sprawdźcie

Sport W dniach 11-13 lutego w nowo oddanej hali Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się PZLA Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii U18 (rocznik 2005 i 2006) i U20 (rocznik 2003 i 2004). W mistrzostwach wzięło udział ponad 1000 zawodników z 221 klubów z całego kraju. Wśród nich 19-osobowa grupa zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec.

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji przystąpili zawodnicy chodu sportowego w tym seniorzy, dla których miejsce i termin walki o medale wyznaczył Polski Związek Lekkiej Atletyki.  W kategorii pań zwyciężyła dziesiąta zawodniczka Igrzysk z Tokio na 20 km Katarzyna Zdziebło, pokonując sprinterski dystans trzech tysięcy metrów z nowym rekordem życiowym 12:35.45. Na czwartej pozycji konkurencję ukończyła młodsza z sióstr Anna Zdziebło z rezultatem 14:04.16 - PB, (pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii U23).

W rywalizacji mężczyzn czterokrotny olimpijczyk Rafał Augustyn nie zdołał obronić złotego medalu z ubiegłego roku. Tym razem musiał zadowolić się drugą pozycją pokonując pięć tysięcy metrów w 20:33.48.

W kategorii U20 Kamil Piecuch nie dał szans swoim rywalom zdobywając po raz kolejny złoty medal. Dwadzieścia pięć okrążeń w hali pokonał w czasie 22:18.76. Czwarte miejsce zajął Crystian Ielo - 23:30.81, a na szóstym miejscu doszedł do mety Hubert Wójcik - 24:16.69. W tej samej kategorii wiekowej, ale na krótszym dystansie - 3000m wystartowała Julita Małaszewicz. Z czasem 15:09.01 uplasowała się na piątej pozycji.

W drugim dniu rywalizacji pewnie wywalczył złoty medal lider tegorocznych tabel PZLA w skoku w dal w kategorii U18 - Daniel Kamiński. Podopieczny Tomasza Torby skokiem z drugiej kolejki 6.95 nie dał szans rywalom (seria 6.85-6.95-x-x-6.89-6.93). Ostatni medal dla klubu wywalczył po pasjonującym konkursie trójskoku U20, debiutujący w tej kategorii wiekowej Jakub Róg. Srebrny krążek zapewnił sobie skacząc w ostatniej kolejce na odległość 14.43 metra (rekord życiowy).

Zadowoleni ze swoich występów w Rzeszowie mogą być Michał Augustyn (trener Jacek Żądło) który w biegu na 200 metrów U18 zajął piątą pozycję z czasem 23.06 (w eliminacjach 22.85 - rekord życiowy), Oliwia Molek, której skok na wysokość 165 cm (rekord życiowy) pozwolił na zajęcie ósmego miejsca, Tymon Szyler który w eliminacjach biegu na 60m pł U20 poprawił swoją życiówke na 8.58 i awansował do finału B w którym uzyskał czas 8.73, oraz Jakub Róg skacząc w dal U20 na odległość 6.60 (rekord życiowy).

W punktacji medalowej klubów mielczanie zajęli bardzo wysokie szóste miejsce. Natomiast województwo podkarpackie uplasowało się na czwartym miejscu zdobywając dwanaście medali w tym sześć złotych.