Reklama

Akademia po francusku

Opublikowano:
Autor:

Akademia po francusku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dzięki wieloletniej współpracy i przyjaźni z Joachimem Marxem, przed laty reprezentantem Polski w piłce nożnej, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mielcu oraz Akademii Stali Mielec – Zbigniew Hariasz, kolejny raz wziął udział w zagranicznym stażu trenerskim zorganizowanym przez klub RC Lens.

Obecnie drużyna z Lens występuje w 2. lidze francuskiej z dużymi szansami na awans (2 miejsce).

Oprócz Zbigniewa Hariasza na tygodniowy pobyt w Akademii Klubu RC Lens – La Gaillette (w tłumaczeniu na polski – węgiel) przyjechali również: Robert Wójcik – trener młodzieżowych reprezentacji Polski U-15, U-17, Radosław Hołubiec – trener bramkarzy U-17 oraz Rafał Lasocki – uczestnik kursu UEFA PRO, były piłkarz Lecha Poznań.

Francuskie wzorce
– Podczas tygodniowego pobytu mieliśmy możliwość obserwacji wszystkich grup szkoleniowych, poczynając od 8-latków. Braliśmy udział w zajęciach pierwszego zespołu seniorów, grup młodzieżowych Akademii: U-15, U-17/16, U–19/18 oraz w treningu bramkarzy grup młodzieżowych i seniorów. Poznaliśmy cały system szkolenia. Każdy zespół prowadzony jest przez pierwszego trenera plus trenerów dochodzących oraz trenera przygotowania motorycznego i bramkarzy. Grupy liczą po 20 zawodników. Zajęcia odbywają się raz dziennie. Po zajęciach porannych młodzi piłkarze jedzą wspólny obiad wraz z zawodnikami i trenerami I zespołu seniorów, natomiast po zajęciach popołudniowych - kolację (dotyczy to zawodników zespołów od U-15 do U-18, którzy mieszkają w internacie na terenie ośrodka Akademii – La Gaillette.  Kontrakty zawodowe z najlepszymi zawodnikami podpisywane są od 16 roku życia – relacjonuje Zbigniew Hariasz.

Więcej w 7 numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE