Rodzaje zlewozmywaków
Na rynku dostępne jest sporo różnych rodzajów i odmian zlewów. Po pierwsze, zlewozmywaki kuchenne dzielimy ze względu na ilość komór. Poza standardowymi jedno- i dwukomorowymi coraz częściej spotkać można tak zwane półtorakomorowe. Oprócz standardowego miejsca do mycia naczyń posiadają one także niewielki dodatkowy odpływ, w którym wygodnie można umyć sztućce, czy opłukać warzywa i owoce.
Innym podziałem jest ten zwracający uwagę na rodzaj montażu. Rodzajem, w którym nie musimy się martwić o blat kuchenny, gdyż po prostu się go nie montuje, są zlewozmywaki nakładane, szczególnie polecane do małych kuchni. Zlewozmywaki wbudowane mogą ładnie komponować się z resztą wyposażenia, jednak wymagają wycinania odpowiedniego otworu w blacie. Najrzadziej wykorzystywanym rodzajem są za to zlewozmywaki podwieszane.
Nie należy także zapominać o kształcie. Najczęściej występującymi rodzajami jest zlewozmywak granitowy okrągły, oraz prostokątny. Zazwyczaj zlewy wykonuje się ze stali nierdzewnej, bądź specjalnych kompozytów.
Zlewozmywak granitowy - jaki wybrać?
Zlewozmywaki granitowe to jedne z najczęściej wybieranych przez konsumentów rodzajów, wiele osób może więc sobie zadawać pytanie, jaki zlewozmywak granitowy kupić. Sprawa jest dość indywidualna. Jeśli potrzebujemy większego miejsca na częste zmywanie, zlewozmywak granitowy dwukomorowy będzie jak znalazł. Zlew granitowy tak naprawdę jest wykonany z kompozytu i powstaje z połączenia żywicy i piasków kwarcowych. Z racji, że stosunki ilości danych składników mogą się różnić, warto również sprawdzić, czy wybrany przez nas model składa się z minimum 70-80% kruszywa, co zapewni jednolitą powierzchnię, a także trwałość.