Reklama

Jak wydać mniej na zakupach? 3 sposoby na oszczędzanie w erze podwyżek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak wydać mniej na zakupach? 3 sposoby na oszczędzanie w erze podwyżek - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Czasy wysokiej inflacji, a wraz z tym gwałtownego wzrostu cen, to nie lada wyzwanie dla wielu gospodarstw domowych. Pieniądz, który traci na wartości, sprawia, że z każdym dniem zaczynamy coraz częściej oglądać każdą wydaną złotówkę dwa razy. Z pewnością nie jest to sytuacja pożądana, jednak niezależnie od warunków powinniśmy wiedzieć, jak przygotować się na opisywaną sytuację. Wszechobecne podwyżki nie muszą oznaczać obniżenia komfortu życia. Warto wyrobić sobie pewne nawyki, szczególnie w odniesieniu do zakupów.

1. Planowanie posiłków z wyprzedzeniem 

Dieta każdego z nas jest różnorodna. W zależności od potrzeb, spożywamy odmienną liczbę pokarmów o różnych porach. Niemniej jednak, cechuje nas pewna stabilność. Wiemy, że nasz organizm potrzebuje odpowiedniej liczby kalorii, które na co dzień musimy mu dostarczać. W związku z tym postarajmy się o wcześniejsze zaplanowanie posiłków. Przykładowo, możemy rozpisać sobie zestawy na cały tydzień, dzięki czemu nie będziemy kuszeni dodatkowym podjadaniem. 

Alternatywą, która sprawi, że nasz portfel będzie zadowolony z gospodarowania pieniędzy jest planowanie zakupów. W momencie, gdy ułożyliśmy plan posiłków na cały tydzień wiemy, jakich produktów potrzebujemy. Spiszmy je na liście i wybierając się do sklepu kupujmy to, co potrzebne. Wiadomo, że wizyta w supermarkecie czy hipermarkecie jest świetną okazją na dodatkowy wydatek. Nie dajmy się temu złudzeniu. Posiadając listę zakupów, będziemy ukierunkowani na ściśle określony cel. Nie dość, że kupimy produkty, których potrzebujemy, to dodatkowo zaoszczędzimy czas spędzony na bezproduktywnym chodzeniu po sklepie.

2. Sprawdzenie oferty 

Lista zakupów oraz zaplanowany harmonogram posiłków to nie wszystkie zmienne, które odpowiadają za nasze wydatki. Wiadomo, że jedne produkty są droższe, inne tańsze. Świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest przegląd oferty różnych sklepów. Dzięki temu mamy możliwość wybrania najtańszej alternatywy. Co więcej, aktualizujmy naszą wiedzę o nowe gazetki promocyjne, gdzie często możemy znaleźć ciekawą ofertę. Ceny, które znamy, z góry pozwolą nam oszacować końcowy koszt zakupów. A to już krok od sukcesu, bowiem jest to wstęp do dobrego gospodarowania budżetem domowym.

3. Dopasowywanie oferty do promocji 

A co w momencie, gdy powyższe wskazówki zawiodły i nie mamy pomysłu na to, co kupić? W takim przypadku świetnym rozwiązaniem jest dostosowanie się do tego, co akurat jest najtańsze. Przeglądając gazetki, możemy wyszukiwać produkty, które akurat są na promocji. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też przygotować tygodniowe menu. Brak pomysłu może być rekompensowany dostępnymi promocjami. Co więcej, w takiej ofercie często możemy spotkać się z pomysłami na pyszne śniadanie, obiad czy kolację. Skorzystajmy z tych wskazówek. Pomogą nam nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim zdrowo się odżywiać.

Co z produktami innymi niż spożywcze? 

Nasze życie nie obraca się tylko wokół jedzenia. Na co dzień mamy wiele innych potrzeb czy zainteresowań, które wymagają korzystania z różnorodnego sprzętu. Nieraz mamy na myśli elektronikę, innymi razem chodzi o odzież. Niezależnie od tego, starajmy się wybierać produkty o najlepszym stosunku ceny do jakości. Z pomocą przyjdą promocje, które możemy śledzić, przeglądając różnorodne gazetki promocyjne. Może się okazać, że nasz pożądany produkt został mocno przeceniony.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE