Reklama

Fotopułapki – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Opublikowano:
Autor:

Fotopułapki – na co zwrócić uwagę podczas zakupu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Fotopułapki bywają nazywane mianem kamer leśnych, gdyż zazwyczaj są stosowane w lasach do monitoringu zwierzyny oraz ochrony składów drzewa. Jednak jej zastosowanie jest znacznie szersze. Co warto wiedzieć o fotopułapkach? Jakie mają zastosowanie?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotopułapki? 

Fotopułapka to kamera cyfrowa zintegrowana z czujnikiem ruchu. W nowoczesnych fotopułakach dodatkowo można znaleźć rozpoznawanie promieniowania podczerwonego co pozwala na nagrywanie nocą oraz moduł GSM, dzięki któremu możliwe jest przesłanie nagranego materiału za pomocą zwykłego MMS’a.

Źródło zdjęcia: milart / Shutterstock.com


Na rynku jest wiele fotopułapek o bardzo zróżnicowanych cenach. Koszt zakupu takiego urządzenia zaczyna się od kilkuset złotych, natomiast wyższej jakości modele kosztują kilka tysięcy złotych. Na co zwrócić uwagę wybierając
skuteczną fotopułapkę? Na pewno warto zwrócić uwagę na rozdzielczość oraz jakość nagrywanych filmów. Wyższej jakości urządzenia powinny oferować jakość 4k przy 30 klatkach na sekundę. Ponadto, warto zwrócić uwagę na kąt widzenia. Do obserwacji małych obszarów np. do małego ogrodu wystarczą urządzenia mające kąt widzenia do 5 metrów, natomiast w przypadku planów w postaci monitoringu dużego obszaru (np. leśnego) można poszukać modeli które oferują kąt widzenia przekraczający 30 metrów.

Źródło zdjęcia: Beekeepx / Shutterstock.com

Fotopułapki są przykładem bardzo sprytnych urządzeń do obserwowania zwierzyny. Żeby podnieść komfort i skuteczność oglądania zwierzyny w trudnych warunkach oświetleniowych można także skorzystać z kamer termowizyjnych. Współczesne kamery termowizyjne to poręczne urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach leśnych. Dlatego chętnie są wybierane przez leśników i myśliwych do obserwowania zwierzyny. Kamery termowizyjne (a także niektóre nowoczesne fotopułapki) bardzo dobrze radzą sobie z działaniem w trudnych warunkach oświetleniowych w tym także w nocy.  

W jakim miejscach wykorzystywane są fotopułapki? 

Fotopułpaki przede wszystkim są stosowane prze leśników i myśliwych. Ponadto, są wykorzystywane do monitoringu przeróżnych trudnodostępnych miejsc np. monitorowanie przejść granicznych, obserwacja stawów hodowlanych, obserwacja placów budowy albo po prostu obserwacja posesji. Fotopułapka może być tak zamontowana (np. w postaci przyczepienia do drzewa), że znakomicie się maskuje i pozostaje niezauważona tak jakby była zasłoną – w przeciwieństwie do tradycyjnych kamer monitoringowych, które zazwyczaj są bardzo dobrze widoczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE