Reklama

Dlaczego pielęgnacja soczewek kontaktowych jest ważna?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego pielęgnacja soczewek kontaktowych jest ważna? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Jeżeli akurat nie decydujesz się na soczewki kontaktowe jednodniowe, które można tuż po użyciu wyrzucić do śmieci, musisz znać dokładnie zasady ich pielęgnacji. Zobacz, na czym polega zachowanie zasad higieny w aspekcie dezynfekcji soczewek kontaktowych oraz poznaj argumenty przemawiające za tym, że należy ściśle przestrzegać zasad pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Soczewki jednodniowe – dlaczego nie wymagają pielęgnacji?

 

Wyjątkowym produktem na tle innych soczewek kontaktowych są soczewki jednodniowe. Ich użytkowanie opiera się na bardzo wygodnej formule. Wystarczy, że je założysz, a następnie po zużyciu zdejmiesz i wyrzucisz do śmieci. Nie musisz wydawać pieniędzy na ich pielęgnację, ponieważ jest to produkt jednorazowego użytku i nie ma konieczności jego dezynfekcji. Z drugiej strony, aby uniknąć np. infekcji trzeba stosować się do wytycznych podanych przez producenta. Oznacza to, że soczewki kontaktowe jednodniowe można zakładać tylko jeden raz i dokładnie na tyle godzin, ile wskazał producent. Użytkując takie soczewki kontaktowe nie należy więc zakładać ich ponownie.

Soczewki kontaktowe stanowią bardzo higieniczną formułę. Wysokiej jakości soczewki tego rodzaju dostępne są w sklepie internetowym, bezOkularow.pl. Wystarczy wejść na stronę: https://www.bezokularow.pl/soczewki-jednodniowe, by odkryć bogactwo produktowe. Co więcej, zakupu soczewek kontaktowych w tym miejscu można dokonać niezależnie od pory dnia i nocy. Samodzielnie decydujesz, kiedy kupujesz. Ogromną zaletą zakupów online w sklepie z soczewkami kontaktowymi są znacznie niższe niż w stacjonarnych punktach ceny produktów. Jeżeli więc zależy Ci na jakości, a jednocześnie na atrakcyjnej cenie, nie zwlekaj i odwiedź wskazaną stronę.

Inne typy soczewek – dlaczego należy je pielęgnować?

 

Pamiętaj, że wszystkie soczewki kontaktowe, które zostaną przez Ciebie założone ponownie, np. soczewki miesięczne, obowiązkowo muszą zostać poddane dezynfekcji według ścisłych wskazań producenta konkretnych soczewek kontaktowych. Dlaczego dezynfekcja soczewek kontaktowych jest istotna? W ten sposób pozbywasz się drobnoustrojów (często mogą być one niewidoczne dla oka, dlatego oczyszczenie soczewek kontaktowych jest niezbędne nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że soczewki kontaktowe są „czyste”). Pozbycie się takich zanieczyszczeń może zabezpieczać przed wszelkiego rodzaju zakażeniami oka, do których mogłoby dojść w przypadku, gdyby nie zostały oczyszczone.

Co więcej, bardzo istotne jest stosowanie płynów do dezynfekcji i pielęgnacji soczewek kontaktowych, wskazanych przez specjalistę od ochrony wzroku. Często płyny do dezynfekcji, których użycie poleca Ci profesjonalista, są po prostu dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego wzroku. Wszystkie środki do pielęgnacji soczewek kontaktowych są bezpiecznie i łagodne dla oka.

Co jeśli zabraknie nam płynu do soczewek kontaktowych lub po prostu wyjeżdżając w podróż o nim zapomnimy? Czy istnieją alternatywne metody pielęgnacji soczewek? Wreszcie, czym zastąpić płyn do soczewek? Dopuszczalnym rozwiązaniem jest sól fizjologiczna – ale używanie jej do soczewek powinno być faktycznie tylko w sytuacjach awaryjnych i możliwie jednorazowo. Sól fizjologiczna nie czyści ani nie dezynfekuje soczewek a tylko pozwala na ich bezpieczne przechowanie przez jeden dzień czy noc. 

Nie zapomnij również o tym, jak przechowywać soczewki. Bardzo istotne jest nie tylko odpowiednie oczyszczenie soczewek kontaktowych, ale również przechowywanie ich w pojemniku, w specjalnym płynie wskazanym przez producenta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE