reklama

Czym handlować w internecie? Pomysły na biznes

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Czym handlować w internecie? Pomysły na biznes - Zdjęcie główne

Czym handlować w internecie? Pomysły na biznes | foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneCzym handlować w internecie? Pomysły na biznes

Niesatysfakcjonująca praca lub chęć realizacji pasji to dobre powody, by pomyśleć o własnym biznesie. Jako jeden z najciekawszych jawi się założenie sklepu internetowego. Na co będzie popyt i jak w ogóle zacząć działalność w sieci? Warto podpatrzeć firmy największych graczy, a do tego skorzystać z pomocnego narzędzia dla osób zaczynających przygodę z e-commerce.

Największe sklepy internetowe w Polsce

Stwierdzeniu, że pierwszy krok jest najtrudniejszy, nie sposób odmówić prawdy. Prowadzenie sklepu internetowego trzeba przecież zacząć od zastanowienia się nad tym, co ma szansę zdobyć uznanie klientów. Z pomocą przychodzą rankingi czołowych platform na rodzimym rynku e-commerce. Część z nich może okazać się naprawdę dobrą inspiracją dla osób, które jeszcze nie zdecydowały, czym chcą handlować w sieci.Od lat wszelkie zestawienia niezmiennie otwiera Allegro. Później pojawia się też OLX. Jednak z perspektywy nowicjuszy bardziej interesujące są następne firmy w rankingach. Market z urządzeniami elektronicznymi Media Expert, handlujący m.in. książkami Empik czy oferujące odzież i obuwie Zalando pokazują, na czym da się zarobić w sieci.Oczywiście dorównanie takiej konkurencji wymaga lat pracy i pokaźnego budżetu. Na początek trzeba więc czymś się od nich odróżnić. Może warto otworzyć sklep ze słuchawkami dla melomanów? Ciekawą perspektywą jest też prowadzenie księgarni pełnej białych kruków bądź antykwariatu internetowego. Niewykluczone, że sukces przyniesie sprzedaż ubrań własnego projektu.

Temu – nowy gracz na polskim rynku e-commerce

Giganci nadwiślańskiego handlu internetowego od pewnego czasu z niepokojem zerkają na rywala z Dalekiego Wschodu. Temu to chińska platforma, na której da się kupić wszystko, a do tego tanio. Już dziś ma kilka milionów klientów, a dla osób szukających pomysłu na biznes to ważna wskazówka. Być może warto pójść właśnie w stronę handlu niedrogimi produktami z Azji?W pierwszych miesiącach prowadzenia działalności dobrym znakiem będzie sam napływ kolejnych klientów. Z biegiem czasu to jednak nie wystarczy. Jak zarobić na swoim e-sklepie jeszcze więcej? Warto zainspirować się właśnie Temu, a ściślej ich płatnościami za dostawy. Nabywca nic nie płaci za dostarczenie towaru, jeśli wartość zamówienia przekracza 40 zł.

Jak szybko i tanio założyć sklep internetowy?

Pierwszy krok został wykonany, a więc teraz będzie znacznie prościej. Jak to możliwe? Samo założenie sklepu internetowego jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy wejść na stronę WWW https://blog.sky-shop.pl/jak-otworzyc-sklep-internetowy/ i po prostu wybrać najdogodniejszy dla siebie abonament. Dzięki temu w krótkim czasie można rozpocząć handel, do tego na profesjonalnie stworzonej stronie.Platforma Sky-Shop zachęca nie tylko dogodnymi cenami subskrypcji, ale także wieloma funkcjami i kanałami sprzedaży. We wszystkich pakietach przedsiębiorcy mają do dyspozycji aż 11 szablonów witryn oraz e-mailową i telefoniczną pomoc konsultantów. Co więcej, w ramach każdego planu sprzedawcy otrzymują dostęp do 20 porównywarek cen i opinii klientów.Gdy biznes się rozwinie, warto pomyśleć o zmianie pakietu. Wtedy Sky-Shop daje przedsiębiorcom jeszcze więcej możliwości. Dodatkowy, atrakcyjny wizualnie szablon strony (Flex) i handel za pośrednictwem Allegro zwiększą szansę na zyskanie uznania u klientów. W bardziej zaawansowanych planach sprzedawcy otrzymują kolejne opcje takie jak m.in. integracja z Ceneo i handel w różnych walutach.

Formalności związane z założeniem e-sklepu

Nim nadejdzie pierwsze zamówienie, trzeba jeszcze zadbać o zarejestrowanie działalności. Na szczęście to zadanie również nie jest trudne. Samodzielne prowadzenie sklepu internetowego wymaga m.in. zgłoszenia faktu założenia firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Następnie należy wybrać kod PKD.Polska Klasyfikacja Działalności (PKD) to lista kodów numerycznych, które informują o tym, czym zajmuje się firma. Sklepom internetowym przypisano oznaczenie 47.91.Z. Nie wszyscy przedsiębiorcy powinni jednak wybrać ten ciąg znaków. Dla niektórych sposobów zarobkowania przeznaczone są inne symbole. Dla przykładu: handel odzieżą w sieci wymaga wybrania kodu 47.71.Z, a kosmetykami 47.65.Z.Poza tym prawo wymaga zgłoszenia założenia działalności do ZUS-u i urzędu skarbowego. W drugim przypadku należy wybrać oddział, którego zasięg obejmuje adres siedziby firmy. Co ważne, tych i wcześniej opisanych formalności można sobie oszczędzić i prowadzić działalność nierejestrowaną. Taki ruch wiąże się jednak z limitem uzyskiwanego dochodu. Przy tym nadal trzeba odprowadzać podatki.

Nie tylko e-sklep, czyli parę słów o marketingu w sieci

Zarejestrowana czy nie, każda działalność potrzebuje rozgłosu. W pierwszej chwili bycie wśród 10 pierwszych pozycji wyszukiwania w Google wydaje się niemożliwe. Na szczęście zasady pozycjonowania stron pozwalają każdemu przebić konkurencję. Podstawą jest tworzenie treści pełnych fraz kluczowych. Wpisywane przez internautów słowa powinny zawierać m.in. opisy produktów.W zwiększeniu sprzedaży pomoże również kampania reklamowa. W tym celu warto wykorzystać potencjał Google. Banery reklamowe, linki sponsorowane i większe pinezki na Mapach to tylko kilka metod na zaprezentowanie klientom swojej oferty. Szansę na większe zyski dadzą też akcje w mediach społecznościowych i publikowanie artykułów, w których przedstawiona będzie firma i jej produkty.Wielu przedsiębiorców musi pamiętać jeszcze o jednym – technicznej optymalizacji witryny. Ten problem nie dotyczy jednak osób, które zdecydują się na współpracę ze Sky-Shop. Szybkie wczytywanie oraz skalowanie do ekranów komputerów i smartfonów to tylko dwie z wielu kwestii, o które platforma dba za subskrybentów swoich usług.Jeśli obecna praca nie przynosi satysfakcji, nie ma na co czekać. Istnieje duża szansa, że założenie własnego biznesu będzie wstępem do większych dochodów i zadowolenia z życia zawodowego. Co najważniejsze, uruchomienie działalności gospodarczej takiej jak sklep internetowy wcale nie jest trudne, a z pomocą partnera w postaci platformy Sky-Shop staje się to jeszcze łatwiejsze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE