Reklama

Czy jest praca w Mielcu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: whitepress

Czy jest praca w Mielcu? - Zdjęcie główne

foto whitepress

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Niska stopa bezrobocia sprawia, że znalezienie pracy w całej Polsce nie powinno stanowić problemu. Mielec to miasto w województwie podkarpackim, w którym nie brakuje ofert pracy w różnych branżach. Wiele osób zastanawia się, czy jest praca w Mielcu. Z myślą o nich przygotowaliśmy niniejszy poradnik. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Praca w Mielcu - informacje podstawowe 

Mielec to miasto w województwie podkarpackim zamieszkiwane przez 60 tysięcy mieszkańców. Aktualne statystyki wskazują, że sytuacja na rynku pracy w tym mieście jest całkiem dobra. Z danych z 2017 roku wynika, że stopa bezrobocia wynosiła tam 5,7%, czyli o 4 punkty procentowe mniej w porównaniu z całym województwem podkarpackim. Spośród pracujących 55% stanowili mężczyźni, zaś nieco ponad 46% kobiety. 

Dobra sytuacja na rynku pracy w Mielcu wynika z tego, iż w mieście tym funkcjonuje wiele firm i instytucji aktywnie poszukujących pracowników. Mowa tutaj m.in. o Black Red White, Manpower Group, Centrum Rekrutacyjne, Interkadra czy Merkury Market. Średnie wynagrodzenie w Mielcu wynosi z kolei 5 776 zł brutto. W ostatnich miesiącach najczęściej poszukiwano specjalistów na stanowiska: kierowca, pracownik fizyczny, sprzedawca, operator maszyn oraz magazynier. 

Gdzie znajduje się urząd pracy w Mielcu?

Osoby bezrobotne, które mieszkają w Mielcu i aktywnie poszukują nowego miejsca pracy, są w dobrej sytuacji, ponieważ urząd pracy znajduje się bardzo blisko ich miejsca zamieszkania.

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu znajduje się przy ulicy Chopina 16A. Jest to instytucja gromadząca i rozpowszechniająca informacje o wolnych miejscach pracy. Dodatkowo, PUP przeprowadza też bezpłatne kursy i szkolenia kończące się uzyskaniem dodatkowych kwalifikacji. Dzięki temu kandydaci mają większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy odpowiadającej ich predyspozycjom i umiejętnościom. Warto wiedzieć, że PUP może też przyznawać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 

O czym należy pamiętać podczas poszukiwania pracy w Mielcu?

Osoby, które przymierzają się do zmiany swojego dotychczasowego miejsca pracy, powinny mieć na uwadze kilka istotnych wskazówek. Przede wszystkim, należy bardzo dokładnie przeglądać pojawiające się oferty pracy. W tym celu warto przejrzeć ogłoszenia w gazetach a także na portalach internetowych z ogłoszeniami. Jednym z najbardziej znanych portali tego typu jest Aplikuj - aktualne oferty pracy dla mieszkańców Mielca są dostępne na https://www.aplikuj.pl/praca/mielec

Ponadto warto też przeglądać strony internetowe firm z Mielca. Dobrym pomysłem jest także udanie się do Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu. Kolejne znakomite rozwiązanie to rejestracja w agencji pracy tymczasowej. Instytucje tego typu pośredniczą w zatrudnieniu między pracodawcami a pracownikami. Praca tymczasowa to doskonałe rozwiązanie na początek - zwłaszcza w przypadku osób szukających swojego pierwszego zatrudnienia. 

Zabierając się za poszukiwanie nowego miejsca pracy należy też zasięgnąć opinii i porady od rodziny i przyjaciół. Być może znają oni firmy poszukujące pracowników. Kwestia najistotniejsza to sporządzanie CV oraz listu motywacyjnego. Należy upewnić się, że wszystkie te dokumenty zawierają istotne informacje na temat umiejętności i kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku pracy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE