Na spotkaniu zostali nagrodzeni wszyscy darczyńcy, wolontariusze, partnerzy oraz media.
Mamy dokładne statystyki, dzięki uprzejmości mieleckiego sztabu WOŚP.
Jak co roku, główny trzon sztabu stanowili harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego. Kwota zebrana przez mielecki sztab to: 243 385,05 zł . Na te kwotę składają się kwesta wolontariuszy, licytacje, e-skarbonka, bieg Policz się z cukrzycą oraz Aukcje Allegro.
Szefem sztabu była niezmiennie od dekady Anna Marek.
W tym roku na ulice miasta Mielca i okolicznych miejscowości wyszło 140 wolontariuszy.
Kwestowali nawet na mieleckim lotnisku, gdzie stacjonują żołnierze US Army. Za organizację kwesty, całą jej logistyką odpowiadał Bartłomiej Maryniak. Wolontariuszami byli głównie harcerze, uczniowie mieleckich szkół oraz osoby dorosłe. Najmłodsze wolontariuszki są w wieku przedszkolnym. Ich uśmiechnięte twarze były widoczne wszędzie.
Kwota uzbierana przez wolontariuszy podczas samej kwesty wyniosła; 192 066.69 PLN.
Kwesta rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych i trwała do światełka do nieba. Równolegle w sali Domu Kultury SCK w Mielcu pracowała komisja licząca, pod czujnym okiem szefa Komisji Liczącej Dariusza Nowosiadło.
Podczas uroczystości podziękowania szefowej sztabu skierowane były głównie do wolontariuszy.
- Gdyby nie oni, ich chęć niesienia pomocy – ta impreza nie odbyłaby się. Każdy z nich traktował swoje obowiązki niezwykle poważnie, a kwoty uzbierane przez nich były naprawdę imponujące. Jeszcze raz, każdemu z nich składamy ogromne podziękowania! Wartym podkreślenia jest fakt, że w prace sztabu włączyło się 40 osób. Pracowali w zespołach: promocyjnym, organizacyjnym, technicznym i dekoracyjnym
- słyszymy od mieleckiego sztabu.
Podziękowania były również dla firm i organizacji ( w tym szkołom i przedszkolom), które w swoich placówkach ustawiły firmowe puszki stacjonarne. Ich liczba, w tym roku, to aż 20.
Kolejnym punktem spotkania było podziękowanie mieleckim instytucjom, stowarzyszeniom, przedsiębiorstwom, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w pomoc mieleckiemu sztabowi w zorganizowaniu finału.
Głównymi partnerami i sponsorami były: Miasto Mielec i Starostwo Powiatowe w Mielcu. W pomoc w organizacji włączyły się także miejskie jednostki organizacyjne i spółki miejskie: MOSIR, MZBM, MPEC, MPGK, ZUOK i po raz pierwszy Lotnisko.
Warto zaznaczyć, że cała impreza odbywa się w Domu Kultury w Mielcu, dzięki niezwykłej gościnności Dyrektor Joanny Kruszyńskiej.
Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie i ofiarność firm i stowarzyszeń: Firma Tarapata, AUTOPART, Kirchhoff, PlanetGRAF, A&K Hurt-Market, GALERIA NAVIGATOR, Firma Dobrowolscy, E.LECLERC, GPPH, Grawerstwo.net, BATIGRAF, Stowarzyszenie Razem dla Ziemi Mieleckiej, Kawa czy Herbata, Fotolab, Hotel Iskierka.
Godne podkreślanie są deklaracje właścicieli firm oraz dyrektorów instytucji o ich wsparciu dla organizacji imprezy w kolejnym roku!
Wielką niespodzianką dla naszego sztabu było przekazanie przez chcącego pozostać anonimowym darczyńcę złotego serduszka WOŚP, wylicytowanego podczas finału w 1998 r. Serduszko finalnie trafiło na Aukcje ALLEGRO prowadzone przez Sztab Mielec. Walka o nie trwała do ostatniej sekundy aukcji i zamknęło się kwotą powyżej 5500 zł.
- Z tego miejsca podziękowania należą się również artystom, którzy w ciągu 2 dni z WOŚP w Mielcu zaprezentowali się na scenie w Galerii NAVIGATOR oraz w Samorządowym Centrum Kultury
- słyszymy.
Podziękowania dostał również Adam Bochenek i MOSIR Mielec za organizacje Biegu Policz się z cukrzycą. Z rąk dyrektor Mirosławy Gorazd również Korso otrzymało podziękowania za wsparcie medialne biegu.
Imprezę zakończył wspólny seans filmu pt. „Fenomen”.
A więc – siema!
STATYSTYKI SZTABU
Kwota zebrana w puszkach 192 066,69
Kwota z aukcji allegro 25 174,36
eSkarbonka 22 424,00
Bieg Policz się z cukrzycą 3720,00
Razem zebraliśmy 243 385,05
Liczba wolontariuszy 140
z tego:
dorośli 51 osób,
młodzież 25 osób
poniżej 16 lat 64 osób
Najwięcej do eSkarbonki i puszki łącznie zebrał Marek Paprocki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.