Dominik Kapinos podczas przesłuchań konkursowych wykonał utwory N. Bruhnsa, J. S. Bacha, M. Sawy oraz F. Nowowiejskiego. Z kolei Krzysztof zaprezentował przed jury utwory: M. Surzyńskiego, N. Bruhnsa, N. Lemmensa oraz A. Guilmanta.
Obaj artyści mieli okazje zaprezentować się podczas uroczystego koncertu laureatów połączonego z ogłoszeniem oficjalnych wyników oraz rozdaniem nagród, kończącego tym samym XVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Krasnobrodzie 2022.
Dominik otrzymał następujące nagrody: statuetkę festiwalową autorstwa Marka Stankiewicza, nagrodę finansową Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego w wysokości 5.000 zł, recital podczas Inauguracji XVII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” Krasnobród 2023, zaproszenie do udziału w koncercie w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli w dniu 28 sierpnia, zaproszenie do udziału w koncercie w ramach cyklu „Koncerty u św. Marcina” w Krakowie – Nagroda Polskiego Towarzystwa Bachowskiego, możliwość zakupu instrumentów Firmy TAT Elektronik z Torunia z rabatem oraz płyty CD – nagroda Polskiego Towarzystwa Bachowskiego i Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
Natomiast Krzysztof oprócz nagród rzeczowych od organizatorów festiwalu również otrzymał zaproszenie do udziału w koncercie w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli.
Uczestników oceniało Jury w składzie:
˗ prof. UMFC dr hab. Jarosław Wróblewski — przewodniczący Jury,
˗ prof. dr hab. Andrzej Białko, Kierownik Katedry Organów AM im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie,
˗ dr hab. Jadwiga Kowalska, Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie,
˗ dr Wojciech Bednarski (UMFC, ZPSM nr 1 w Warszawie).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.