Reklama

Dostaniesz 250 zł na nowy telewizor. Rząd dofinansuje zakup sprzętu [wzór wniosku]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stock

Dostaniesz 250 zł na nowy telewizor.  Rząd dofinansuje zakup sprzętu [wzór wniosku] - Zdjęcie główne

Dostaniesz 250 zł na nowy telewizor. | foto Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z kraju Od 23 maja przejdziemy na nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej ‒ DVBT-2/HEVC. W niektórych przypadkach trzeba będzie kupić nowy dekoder, a nawet telewizor. Rząd ma pomysł, by chociaż trochę pomóc finansowo Polakom, sprawdźcie co oferuje.

1 lipca w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej będzie wprowadzony nowy standard nadawania programów telewizyjnych. Nowy standard pozwoli przede wszystkim na pojawienie się nowych kanałów i większą multimedialność programów. Przechodzenie z trybu DVB-T na DVB-T2 zacznie się 28 marca i potrwa do 28 czerwca 2022 roku. W niektórych przypadkach trzeba będzie kupić nowy dekoder, a nawet telewizor. W pierwszej kolejności proces zmian będzie przeprowadzony w województwach dolnośląskim i lubuskim. 

Jeśli telewizor, który posiadamy nie spełnia nowego standardu nadawania, będzie trzeba wymienić dekoder lub telewizor. 

Kto może otrzymać dofinansowanie do dekoderaDVB-T2/HEVC?

Dotacja przysługuje każdemu, kto ze względu na ograniczone środki finansowe nie może samodzielnie ponieść kosztów wymiany sprzętu. Nie trzeba składać żadnego zaświadczenia o dochodach. Wystarczy oświadczenie o złej sytuacji materialnej. 

Dofinansowanie do zakupu dekodera

W przypadku konieczności wymiany dekodera lub telewizora można otrzymać wsparcie finansowe, które ograniczy koszty takiej operacji. Funkcjonują dwa poziomy dofinansowania: 100 zł dla dekodera i 250 zł dla telewizora. Warto jednak pamiętać, że dofinansowanie obejmuje wyłącznie dekoder telewizji naziemnej. Nie da się skorzystać z dotacji jeśli pragniemy wymienić dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej. 

Jak uzyskać dofinansowanie do zakupu dekodera?

Zgodnie z założeniem, dotacja przysługuje na gospodarstwo domowe. Wniosek składa jedna osoba,. Można go złożyć albo za pośrednictwem Poczty Polskiej albo poprzez stronę rządową

TUTAJ ZŁÓŻ WNIOSEK O DOFINANSOWANIE

Po złożeniu wniosku otrzymuje się specjalny kod, który będzie można zrealizować w sklepach stacjonarnych i internetowych. Program dopłat będzie ważny do 2022 roku. 

Wniosek o dofinansowanie do dekodera na poczcie

Jeśli nie mamy dostępu do internetu albo nie jesteśmy w stanie wysłać wniosku w formie elektronicznej, można to zrobić w placówce Poczty Polskiej. Tutaj składa się wniosek papierowy. Pracownik poczty musi pomóc wypełnić taki wniosek. 

Gdzie kupić dekoder z dotacją?

Otrzymanie kodu nie gwarantuje otrzymania automatycznie zniżki na sprzęt. Zanim kupimy dekoder lub telewizor, trzeba sprawdzić, czy sklep uczestniczy w programie dofinansowania. Sklepy mogą samodzielnie zgłaszać się do programy dofinansowania. Zostaną wtedy wpisane na specjalną listę, z której będą mogli korzystać klienci zainteresowani tańszymi zakupami. Co ważne, dotacja obejmuje również internetowe platformy sprzedażowe i aukcyjne. 

Całość działa więc jak program rabatowy. Klient sam płaci za produkt, a dotacja to kod zniżkowy, rabatowy, dzięki któremu koszt zakupu jest niższy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy