1 lipca w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej będzie wprowadzony nowy standard nadawania programów telewizyjnych. Nowy standard pozwoli przede wszystkim na pojawienie się nowych kanałów i większą multimedialność programów. Przechodzenie z trybu DVB-T na DVB-T2 zacznie się 28 marca i potrwa do 28 czerwca 2022 roku. W niektórych przypadkach trzeba będzie kupić nowy dekoder, a nawet telewizor. W pierwszej kolejności proces zmian będzie przeprowadzony w województwach dolnośląskim i lubuskim.
Jeśli telewizor, który posiadamy nie spełnia nowego standardu nadawania, będzie trzeba wymienić dekoder lub telewizor.
Kto może otrzymać dofinansowanie do dekoderaDVB-T2/HEVC?
Dotacja przysługuje każdemu, kto ze względu na ograniczone środki finansowe nie może samodzielnie ponieść kosztów wymiany sprzętu. Nie trzeba składać żadnego zaświadczenia o dochodach. Wystarczy oświadczenie o złej sytuacji materialnej.
Dofinansowanie do zakupu dekodera
W przypadku konieczności wymiany dekodera lub telewizora można otrzymać wsparcie finansowe, które ograniczy koszty takiej operacji. Funkcjonują dwa poziomy dofinansowania: 100 zł dla dekodera i 250 zł dla telewizora. Warto jednak pamiętać, że dofinansowanie obejmuje wyłącznie dekoder telewizji naziemnej. Nie da się skorzystać z dotacji jeśli pragniemy wymienić dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej.
Jak uzyskać dofinansowanie do zakupu dekodera?
Zgodnie z założeniem, dotacja przysługuje na gospodarstwo domowe. Wniosek składa jedna osoba,. Można go złożyć albo za pośrednictwem Poczty Polskiej albo poprzez stronę rządowąTUTAJ ZŁÓŻ WNIOSEK O DOFINANSOWANIE
Po złożeniu wniosku otrzymuje się specjalny kod, który będzie można zrealizować w sklepach stacjonarnych i internetowych. Program dopłat będzie ważny do 2022 roku.
Wniosek o dofinansowanie do dekodera na poczcie
Jeśli nie mamy dostępu do internetu albo nie jesteśmy w stanie wysłać wniosku w formie elektronicznej, można to zrobić w placówce Poczty Polskiej. Tutaj składa się wniosek papierowy. Pracownik poczty musi pomóc wypełnić taki wniosek.
Gdzie kupić dekoder z dotacją?
Otrzymanie kodu nie gwarantuje otrzymania automatycznie zniżki na sprzęt. Zanim kupimy dekoder lub telewizor, trzeba sprawdzić, czy sklep uczestniczy w programie dofinansowania. Sklepy mogą samodzielnie zgłaszać się do programy dofinansowania. Zostaną wtedy wpisane na specjalną listę, z której będą mogli korzystać klienci zainteresowani tańszymi zakupami. Co ważne, dotacja obejmuje również internetowe platformy sprzedażowe i aukcyjne.Całość działa więc jak program rabatowy. Klient sam płaci za produkt, a dotacja to kod zniżkowy, rabatowy, dzięki któremu koszt zakupu jest niższy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.