Reklama

ZST: Sześć kroków do przyjaźni polsko – francuskiej

Opublikowano: śr, 20 maj 2020 08:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agnieszka Brzozowska, nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, uczestniczyła w dwustronnym polsko-francuskim seminarium eTwinning w Nicei we Francji. Rezultatem będzie realizacja projektu pt. Six steps to friendship - Sześć kroków do przyjaźni, który realizowany będzie przez młodzież.

Rezultatem seminarium w Nicei jest zarejestrowanie przez Agnieszkę Brzozowską projektu pt. Six steps to friendship - Sześć kroków do przyjaźni,  który realizowany będzie przez uczniów ZST  w Mielcu w 2020 r. we współpracy z dwoma polskimi oraz trzema francuskimi szkołami. Projekt będzie polegał na odkrywaniu różnic oraz podobieństw kulturowych pomiędzy nastolatkami ze szkół położonych w odległych od siebie regionach Francji i Polski. 


Na początek uczniowie poznają charakterystyczne obrazy dla poszczególnych regionów obu państw, a następnie odpowiedzą na pytania dotyczące codziennego życia, które będą związane ze sposobem spędzania wolnego czasu, ulubionym sportem muzyką, czy wreszcie ulubionym jedzeniem.

eTwinning to wspólnota szkół w Europie, która od 2005 roku pomaga nauczycielom i uczniom. Program pomaga wykorzystywać Internet do współpracy ponad granicami – nauczyciele i uczniowie współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli z 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.


Warto podkreślić, ze tego typu projekty międzynarodowe mają duży wpływ na tworzenie wizji szkoły przyszłości. Rozwijają one zarówno warsztat pracy nauczyciela i szkoły, jak i przede wszystkim uczniów, którzy uczą się w drużynach międzynarodowych, na specjalnie przygotowanej do tego platformie. Wartość dodana w trakcie realizacji takich projektów dotyczy zarówno rozwijania odpowiedzialności indywidualnej, jak i zbiorowej, kreatywności, rozsądnego wykorzystywania nowych mediów oraz tolerancji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.