Reklama

Zrobili po swojemu! Uczniowie z Kopernika zebrali fundusze i sami zmienili oblicze świetlicy szkolnej

Opublikowano:
Autor:

Zrobili po swojemu! Uczniowie z Kopernika zebrali fundusze i sami zmienili oblicze świetlicy szkolnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki inicjatywie "Szkoła Liderów" w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu przez ostatnie kilka miesięcy udało się realizować projekt pod nazwą „Zmieniamy Kopernika”. Udało się tam zmienić szkolną świetlicę, którą Młodzi Liderzy postanowili sami wyremontować. Odnowione przez nich miejsce zostało symbolicznie otworzone przecięciem wstęgi i oddane do użytku.

Szkoła Liderów, będąca projektem stworzonym przez Fundacje Klub Młodych Liderów, postawiła na rozwój mieleckiej młodzieży i okazję do samodzielnego działania. Ambitni licealiści, będąca w zespole projektowym, za cel postawili sobie stworzenie miejsca odpoczynku uczniów, zwiększenie przestrzeni oraz unowocześnienie pomieszczenia. W odnowionej świetlicy znalazły się nowe stoły oraz krzesła, dzięki którym zyskano liczbę miejsc siedzących. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się własnoręcznie wykonana przez liderów kanapa z palet, na której znalazły się liczne poduszki oraz materace, a to wszystko dla poprawy komfortu licealistów. Całą świetlice zdobiły fotografie wykonane przez uczniów II LO, tablica tematyczna oraz „Spotted II LO”, na którym młodzież piszę sobie nawzajem miłe słowa oraz dzieli się różnymi przeżyciami. Zespół projektowy poświęcił 3 miesiące przygotowań, planów, spotkań, z czego aż 35 h poświęcili na prace remontowe w świetlicy. 

Finałem całego projektu było wielkie otwarcie podczas którego zostały wygłoszone mowy mentorów projektu oraz dyrekcji. Dziękowali oni liderom za tak wielkie zaangażowanie na rzecz szkoły, opowiedzieli historie tworzenia się tego projektu oraz celu jaki wspólnie osiągnęli. Wielkie otwarcie uświetniło symboliczne przecięcie czerwonej wstęgi przez dyrektora oraz przedstawicieli Szkoły Liderów. Ponadto wystrzelono confetti na przybyłych przewodniczących wszystkich klas. Słodką niespodzianką był tort, specjalnie przygotowany na to wydarzenie.

,,Cieszymy się, że biorąc udział w tak szlachetnej inicjatywie mogliśmy zrobić coś dla naszej szkoły, co pozostanie w niej na lata, a przy tym zdobyć ogromne doświadczenie oraz spędzić cudowne chwile z wartościowymi i pomysłowymi ludźmi. Mamy nadzieje, że dzięki temu zostaniemy zapamiętani na długo w naszej szkole.”- mówi uczestniczka projektu.

Jednak cały projekt nie zostałby zrealizowany, gdyby nie pomoc sponsorów i partnerów. Poduszki oraz materace specjalnie przygotowała firma Eldan - producent odzieży i obuwia medycznego. Antyramy oraz tablice to zasługa szkoły języków obcych British School. Ponadto kwestie budowlane wspomogła firma JanSen. Ogromną pomoc okazali również Centrum Kształcenia TORUS w Mielcu, Prawo Jazdy Tazz Mielec oraz firma Garden. Dzięki temu wartość całego projektu jest szacowana na około 6000 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE