Reklama

Znów rośnie zainteresowanie pracą za granicą. Zarobki kilkakrotnie wyższe niż w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Znów rośnie zainteresowanie pracą za granicą. Zarobki kilkakrotnie wyższe niż w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znów wzrosło zainteresowanie Polaków wyjazdami do pracy za granicę. Chętnych jest niemal 30 proc. więcej niż przed pandemią. Główny motywacja to zarobki, które są wciąż kilkakrotnie wyższe niż w Polsce.

Jak wynika z raportu firmy OTTO WORK Force największą grupę wyjeżdżających  do pracy za granicę stanowią osoby młode. Zdecydowana większość   to pracownicy w wieku od 18 do 25 lat (45 proc.) oraz od 26 do 35 lat (27 proc.)

Główną motywacją takich wyjazdów są zarobki. Potwierdzają to badania OTTO WORK Force. 77 proc. ankietowanych wskazywało, że do wyjazdu zachęcają ich wyższe zarobki niż w Polsce. 33 proc., że powodem wyjazdu jest utrata pracy, a 29 proc., że obniżenie wynagrodzenia.

O tym jakie są różnice w zarobkach niech świadczy informacja, która niedawno ukazała się na naszym portalu, o naborze prowadzonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, do pracy w Anglii w magazynie odzieżowym.

Angielski pracodawca nie wymagał nawet  znajomości języka angielskiego. Jedynie zastrzegał, że  mile widziane będzie doświadczenie na podobnym stanowisku.

Oferował  za godzinę pracy    9 funtów brytyjskich czyli około 45 zł.  W Polsce urzędowa stawka godzinowa to aktualnie 17 zł za godzinę.  Ponadto wszyscy nowi kandydaci mieli otrzymać wraz z pierwszą wypłatą bonus w kwocie 100 funtów brytyjskich (ok. 500 zł).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE