Reklama

Reklama

Zmarł ks. Marian Przybyło. Przez wiele lat posługiwał w Mielcu

Opublikowano: 13 października 2020 11:46
Autor: MW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci 11 października zmarł śp. Ks. Marian Przybyło – rezydent Domu Księzy Diecezji Tarnowskiej im. Św. Józefa w Tarnowie. Przez kilka lat posługiwał w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

Reklama

Ks. Marian Przybyło urodził się 30 kwietnia 1935 roku w Krygu koło Gorlic. W roku 1953 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali, w dniu 29 czerwca 1958 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Cmolas (od 15 lipca 1958 roku), Kolbuszowa (od 10 lipca 1961 roku), Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (od 1 sierpnia 1964 roku), Borzęcin (od 22 czerwca 1973 roku) oraz Biadoliny (od 13 października 1977 roku).

W dniu 31 lipca 1993 roku został mianowany rektorem rektoratu Łoniowa. W 1994 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy, który pełnił do 1995 roku. Był rezydentem w parafiach Chełm (1995-1996), Berest (1996-1999), Porąbka Uszewska (1999-2002), Łoniowa (2002-2005) oraz Biesiadki (2005-2014). Od 2014 roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1986 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1993 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.