Reklama

Zbliżają się Wigilia i Święta Bożego Narodzenia. Są propozycje limitu osób w domach

Opublikowano:
Autor:

Zbliżają się Wigilia i Święta Bożego Narodzenia. Są propozycje limitu osób w domach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd przygotowuje rozporządzenie, które ma ograniczyć liczbę osób przy wigilijnych i świątecznych stołach. Zgodnie z nim w imprezach domowych mogłoby brać udział do pięciu osób. Limit ten nie dotyczyłby osób, które wspólnie mieszkają. Projekt rozporządzenia jest konsultowany z ekspertami.

- Przed nami są te najważniejsze dla Polaków w trakcie roku święta - święta Bożego Narodzenia – mówił podczas wspólnej z premierem Mateuszem Morawieckim konferencji prasowej  wicepremier Jarosław Gowin

- Powinniśmy je spędzić wśród tych, którzy rzeczywiście są najbliżsi z najbliższych - zaznaczył.

Ten „szczególnie kameralny" charakter świąt oznacza, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w imprezach domowych mogłoby brać udział do pięciu osób. Limit ten nie dotyczyłby osób, które wspólnie mieszkają.

Zgodnie też  z tym co zapowiada rząd,  po świętach, od 28 grudnia  miałby nastąpić etap stabilizacji. "W momencie spadku liczby zachorowań, wrócimy do podziału na strefy: czerwoną – powiaty z najwyższą liczbą chorych, żółtą i zieloną – powiaty z najniższą liczbą chorych. Będziemy także stopniowo rozluźniać panujące restrykcje" - głosi rządowy komunikat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE