Reklama

Zbliżają się Podkarpackie Pokazy Lotnicze!

Opublikowano:
Autor:

Zbliżają się Podkarpackie Pokazy Lotnicze! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 czerwca na lotnisku w Turbi (pow. stalowowolski) odbędzie się piąta edycja Podkarpackich Pokazów Lotniczych, połączona z 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W konferencji prasowej poświęconej temu zdarzeniu udział wzięli m.in marszałek Władysław Ortyl, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, czy prezes Aeroklubu Stalowowolskiego Krzysztof Wasąg.

 

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny na Podkarpaciu będziemy mieli festiwal lotnictwa – święto lotnicze, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez masowych organizowanych w naszym regionie. Pokazy w tym roku odbędą się w ciekawym i interesującym miejscu, bo na lotnisku trawiastym, jakie jest w Turbi. Dotychczas pokazy odbywały się na lotniskach, gdzie był pas startowy asfaltowy, jak w Rzeszowie czy dwukrotnie w Mielcu – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Tegoroczne pokazy będą wydarzeniem wyjątkowym, bo równocześnie zwieńczą XX Szybowcowe Mistrzostwa Europy, odbywające się w dniach 11-26 maja br. na lotnisku w Turbi.

Największą atrakcją pokazów ma być samolot P-51 Mustang – amerykański jednosilnikowy myśliwiec z okresu drugiej wojny światowej. Wcześniej, 11 maja, na błoniach w Stalowej Woli odbędzie się piknik promujący unijne inwestycje w regionie, otwierający uroczyście szybowcowe mistrzostwa.

W programie imprezy zaplanowano przeloty wojskowej grupy samolotów Orlik, Łukasza Czepieli, Macieja Pospieszyńskiego czy Biało - Czerwonych Iskier.

Dotychczas Podkarpackie Pokazy Lotnicze odbywały się w Mielcu, w Rzeszowie i w Krośnie, gromadząc ponad 140 tysięcy ludzi, nie tylko z Podkarpacia, ale i z innych województw. W tym roku organizatorzy spodziewają się ok. 20 tys. osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE