Reklama

Zarażamy się głównie w domach i zakładach pracy

Opublikowano:
Autor:

Zarażamy się głównie w domach i zakładach pracy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z badań niemieckiego, znanego Instytutu Roberta Kocha wynika, że najwięcej osób zaraża się koronawirusem w swoim najbliższym otoczeniu. We własnym domu i w domach opieki społecznej. Wszystko wskazuje też na to, że do dużej ilości zakażeń dochodzi w zakładach pracy

Badania na ten temat eksperci Instytutu Roberta Kocha przeprowadzili na dużej  próbie obejmującej ponad 55 tys. osób zarażonych koronawirusem w Niemczech. 
CZYTAJ TAKŻE: W mieleckim szpitalu nie ma wolnych respiratorów

Jak pokazały te badania  Niemcy najczęściej zarażają się koronawirusem we własnych czterech ścianach od innych członków rodziny i w domach opieki. W przypadku infekcji w domu, osoba zarażona przekazuje koronawirusa średnio 3,2 innym osobom. W domach starców i domach opieki ta średnia jest znacznie wyższa i wynosi prawie 19 osób, co wynika z faktu życia wielu osób na niewielkiej przestrzeni.

Fakt zarażania się w domach opieki społecznej potwierdzają ostatnie raporty Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, z których wynika, że duże ogniska zakażeń to głównie właśnie te domy.

W DPS w Foluszu pow. jasielski stwierdzono 129 przypadków zakażenia, w tym 122 u pensjonariuszy, w DPS w Rudzie Różanieckiej pow. lubaczowski 84 przypadki, w tym 80 u pensjonariuszy, w DPS Moszczany pow. jarosławski 47 przypadków wśród pensjonariuszy i porsonelu, w DPS Brzozów 20 przypadków.

Instytut Kocha nie badał zakażeń w zakładach pracy, ale jak twierdzą polscy eksperci do  dużej ilości zakażeń dochodzi też zapewne właśnie w miejscu pracy.  Przykładowo w sklepie czy  autobusie mamy maseczki i zwracamy uwagę na zachowanie swoje i innych osób. W zakładach pracy te zachowania ostrożnościowe znikają, co sprawia, że kontaktując się z towarzyszami pracy  nieświadomie zarażamy się nawzajem, a potem przenosimy to do domów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE