Reklama

Zaostrzenie przepisów sanitarnych w strefach żółtych. Za brak maseczek surowe kary

Opublikowano:
Autor:

Zaostrzenie przepisów sanitarnych w strefach żółtych. Za brak maseczek surowe kary - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja będzie surowo karać za brak maseczki w miejscach, gdzie jest to konieczne. Przyjmuje się zasadę „zero tolerancji”, za łamanie przepisów nie będzie już pouczeń tylko kary. Zmieniają się też przepisy dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej w strefach żółtych, w której jest w tej chwili pow. mielecki. Trzeba to będzie robić.

O nowych zasadach sanitarnych związanych z koronawirusem mówili na dzisiejszej konferencji prasowej (6 października) Adam Niedzielski, minister zdrowia i Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Od teraz w Polsce obowiązuje polityka "zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad dotyczących obostrzeń sanitarnych". "Dystans, dezynfekcja, maseczka" - to hasło nowej zasady.

- W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. (…) Przestrzeganie obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek względem siebie, ale również nasza odpowiedzialność za inne osoby – oświadczył minister zdrowia Niedzielski.
 

Poinformowano także o zmianie taktyki działania przez policję.  Jeśli ktoś nie będzie miał  przy sobie zaświadczenia czy dokumentu potwierdzającego prawo do nie noszenia maseczki z powodów zdrowotnych, będą nakładane kary.

- Każda osoba bez maseczki, która nie będzie posiadała dokumentu będzie z całą surowością karana - podkreśla minister zdrowia Adam Niedzielski

- Chodzi o odwrócenie proporcji w stosunku do osób, które łamią przepisy. Nie może być tak, że 20 proc. osób przyłapanych na łamaniu przepisów, nie ponosi konsekwencji finansowych – zaznaczył  komendant główny policji Jarosława Szymczyk.

Wśród zmian, zapowiedzianych na dzisiejszej konferencji prasowej  dla stref żółtych, poinformowano o obowiązku noszenia tam maseczek zasłaniających  nos i usta w przestrzeni publicznej.  Do tej pory obowiązek  ten dotyczył tylko stref czerwonych.

Przepis ten wchodzi w życie od najbliższej soboty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE