Reklama

Zaniepokojeni maturzyści czekają na klasyfikację

Opublikowano:
Autor:

Zaniepokojeni maturzyści czekają na klasyfikację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice i tegoroczni maturzyści każdego dnia czekają na informację o zakończeniu strajku przez nauczycieli. Przecież zbliża się ich jeden z ważniejszych dni w życiu - matura. Aby mogli przystąpić do egzaminu muszą najpierw zostać sklasyfikowani.

Uczniowie i rodzice zastanawiają się, co z klasyfikacją uczniów szkół średnich, która jest potrzebna, aby przystąpić do egzaminu maturalnego. Rady pedagogiczne powinny zebrać się w najbliższym czasie, ale trwa akcja protestacyjna. 18 kwietnia ze specjalnym apelem do nauczycieli zwrócił się Zarząd Powiatu Mieleckiego.

- W poczuciu odpowiedzialności apelujemy o dokonanie klasyfikacji uczniów klas maturalnych, która pozwoli im na przystąpienie do jakże ważnego w życiu każdego człowieka egzaminu dojrzałości - apeluje zarząd.

Władze powiatowe mają nadzieję na szybki powrót uczniów do szkół oraz na satysfakcjonujące wszystkie strony zakończenie trwającego sporu.

Niepewność uczniów i rodziców

Do starostwa, które jest organem prowadzącym dla wszystkich mieleckich szkół średnich (oprócz V Liceum Ogólnokształcącego), zwróciliśmy się z pytaniem, czy dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych w powiecie mieleckim gwarantują klasyfikację uczniów i przeprowadzenie matur zgodnie z harmonogramem?

Odpowiedzi udzielił nam wicestarosta powiatu mieleckiego Andrzej Bryła.

- Dyrektorzy nie mogą zagwarantować, że klasyfikacja się odbędzie – jest to kompetencja rady pedagogicznej i tylko ten organ, prawidłowo zwołany, przy obecności wymaganego kworum, może dokonać klasyfikacji. Rady pedagogiczne naszych szkół liczą od 30 do blisko 100 osób i są zwołane na środę, 24 kwietnia - czytamy w odpowiedzi.

Na bieżąco będziemy informować naszych czytelników o dokonaniu klasyfikacji maturzystów w mieleckich szkołach ponadgimnazjalnych. Klasyfikacja została już przeprowadzona w Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu.

Jak przekazuje wicestarosta, we wszystkich szkołach, dla których organem prowadzącym jest starostwo, zostały wystawione oceny końcowe dla uczniów ostatnich klas, a więc istnieją wszystkie przesłanki do dokonania klasyfikacji.

Starostwo pomoże

W odpowiedzi wicestarosta nawiązuje również do planowanych matur i deklaruje, że starostwo w przypadku wystąpienia braków kadrowych zapewni pomoc w ich zniwelowaniu.

- W chwili obecnej, po przeprowadzonej naradzie, dyrektorzy analizują możliwość zgodnego z prawem powołania zespołów nadzorujących przebieg matur i mają na bieżąco zgłaszać ewentualne braki kadrowe. Starostwo, jako organ prowadzący, dołoży wszelkich starań, aby ewentualne braki kadrowe uzupełnić tak, by matury pisemne mogły odbyć się bez przeszkód - informuje wicestarosta Andrzej Bryła.

Jak najszybsze zapewnienie płynące z poszczególnych szkół, skierowane do uczniów i rodziców, gwarantujące klasyfikację i przeprowadzenie matur znacznie ostudziłoby niepotrzebne emocje i uspokoiło maturzystów.

Mamy nadzieję, że strajk szybko się skończy, rady pedagogiczne się zbiorą, a matury przebiegną w spokoju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE