Reklama

Z PODKARPACKIEGO. Szokujące fakty w sprawie śledztwa dotyczącego zaginionego 12-latka [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACKIEGO. Szokujące fakty w sprawie śledztwa dotyczącego zaginionego 12-latka [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Brzozowska prokuratura sprawdza, czy ojciec mógł popełnić przestępstwo o charakterze seksualnym wobec jednego ze swoich dzieci. 40-letni mężczyzna decyzją sądu został dzisiaj aresztowany na trzy miesiące.

Śledztwo zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Brzozowie w czwartek 15 listopada. Jak udało nam się dowiedzieć, dotyczy ono dwóch spraw.

Pierwszy wątek dotyczy artykułu 160 Kodeksu Karnego i związany jest ze sprawą zaginięcia 12-letniego Daniela.

- Prowadzimy postępowanie o narażenie chłopaka przez osoby odpowiedzialne i zobowiązane do sprawowania nad nim opieki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedział nam Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Jak informuje dalej prokurator, w związku z czynnościami wykonywanymi na miejscu zdarzenia i materiałem dowodowym, jaki zabezpieczyła policja, wszczęto śledztwo w drugim punkcie, odnośnie możliwości popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich i w związku z tym zdarzeniem została zatrzymana jedna osoba - ojciec dzieci.

Ten wątek dotyczy artykułu 200, par.1 KK i mówi o tym, że kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat dwóch do 12.  

Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Postępowanie na razie dotyczy jednego dziecka, ale jak informują śledczy, sprawa jest rozwojowa. Ze względu na dobro dzieci prokuratura nie udziela szczegółowych informacji.

Rodzice zostali już przesłuchani.

Małżeństwo, 40-letni mężczyzna i 43-letnia kobieta, ma 10 dzieci, najmłodsze jest w wieku 20 miesięcy, najstarszy jest 12-letni Daniel. Chłopak zaginął 13 listopada. Po dwóch dobach spędzonych w lesie został odnaleziony pięć kilometrów od miejsca zamieszkania przez ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Aktualnie przebywa w szpitalu w Rzeszowie.

Daniel już wcześniej uciekał z domu.

Wszystkie dzieci w czwartek (15 listopada) zostały odebrane rodzicom i przebywają w placówce opiekuńczej. Są poddawane badaniom lekarskim i psychologicznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE