Reklama

Z PODKARPACIA. Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci odwiedzają miejsca, gdzie przebywają i gromadzą się osoby zagrożone wychłodzeniem. Na terenie powiatu jarosławskiego wspólne patrole Policji i pracowników socjalnych sprawdzają pustostany i ogródki działkowe. By przekazać informacje o osobach potrzebujących pomocy możemy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu i pracownicy socjalni sprawdzali w ostatnich dniach wszystkie te miejsca na terenie powiatu, gdzie przebywają osoby, którym może grozić wychłodzenie. Mroźne poranki i noce, szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze i pracownicy socjalni sprawdzali, czy osoby mieszkające samotnie potrzebują wsparcia i pomocy, a także opału. Sprawdzano tereny ogródków działkowych i pustostany. Przebywającym w tych miejscach osobom oferowano pomoc, gorącą herbatę oraz informowano o możliwości przewiezienia do schroniska.

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. W przypadku zauważenia osoby bezradnej życiowo, potrzebującej pomocy i narażonej na wychłodzenie nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy 112. Informacje o takich osobach można również przekazać wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy zgłoszeniu prosimy o dodanie opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących. Tylko natychmiastowa reakcja i informacja przekazana służbom może skutkować właściwą pomocą.

Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE