Reklama

Z PODKARPACIA. Podejrzany o kradzież zatrzymany w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Podejrzany o kradzież zatrzymany w Warszawie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z komisariatu w Śródmieściu ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież sprzętu elektronicznego. 31-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego w jednym z biur ukradł 5 laptopów i 3 aparaty fotograficzne. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się mężczyzna. Za wcześniej popełnione przewinienia poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Poszukiwanego mężczyznę zatrzymali policjanci z Warszawy.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu pracowali nad wyjaśnieniem sprawy kradzieży sprzętu elektronicznego z biura nieruchomości w Rzeszowie. Początkiem grudnia nieznany sprawca skradł tam 5 laptopów i 3 aparaty fotograficzne. Wartość strat została oszacowana na ponad 13 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się tą sprawą, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. W toku prowadzonego postępowania ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze kilka innych kradzieży. 

W listopadzie ukradł portfel z torebki kobiecie, która szła ulicą. Znalezioną w portfelu kartą płatniczą dokonał 8 transakcji paypass. Dalsze informacje wskazywały, że w październiku przy ulicy Paderewskiego, z remontowanego budynku, ukradł elektronarzędzia na szkodę firmy budowlanej prowadzącej tam remont. Kilka dni później ze sklepu przy ul. Marszałkowskiej ukradł pudło wypełnione kartonami papierosów. Wartość strat w tym wypadku to ponad 1350 złotych. Dodatkowo okazało się, że 31-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Leżajsku celem doprowadzenia do zakładu karnego, do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. 

Z uwagi na to, że mężczyzna często zmieniał miejsce swojego pobytu, policjanci wszczęli za nim poszukiwania. Kilka dni temu został zatrzymany w Warszawie. Na ul. Marszałkowskiej policyjny patrol zwrócił uwagę na mężczyznę przyglądającego się przechodniom. Po wylegitymowaniu okazało się, że to poszukiwany 31-latek. 

Po zatrzymaniu został przewieziony do Rzeszowa. Podczas przesłuchania, policjanci przedstawili podejrzanemu 4 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do winy. Po przesłuchaniu został przewieziony do zakładu karnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE