Reklama

Z Podkarpacia. Nielegalnie próbował przewieźć prawie 2 mln szt. papierosów

Opublikowano:
Autor:

Z Podkarpacia. Nielegalnie próbował przewieźć prawie 2 mln szt. papierosów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemyt blisko 2 mln szt. ( 99 990 paczek) papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda o rynkowej wartości 1,4 miliona złotych ukryta była w torfie.

Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, 29- letni kierowca ukraińskiej ciężarówki przewoził przez polsko- ukraińską granicę nawozy. Towar zgłoszony do procedury tranzytu miał trafić do odbiorcy w jednym z krajów UE.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej podjęli decyzję o prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG. Następnie dokonali całkowitego wyładunku towaru z naczepy.   


Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli, że w ciężarówce znajdują się papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w foliowych workach przysypanych torfem, które umieszczono w pojemnikach z plastiku.  Te z kolei umieszczono na paletach.


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli łącznie 1 999 800 szt. papierosów ( 99 990 paczek), których rynkowa wartość szacowana jest na 1,4 mln złotych.
Aktualnie trwają ustalenia skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, do którego zatrzymane zostały papierosy i pojazd, którym były przewożone.
Za przemyt takiej ilości papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE