Reklama

Z PODKARPACIA Nielegalni imigranci z Turcji w naszym regionie

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA Nielegalni imigranci z Turcji w naszym regionie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano także ich rodaka, który samochodem miał zawieźć cudzoziemców do Niemiec.

W niedzielę (28 października), funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie otrzymali informację od mieszkańca przygranicznej miejscowości, iż w okolicy m. Krowica Sama przebywa czworo podejrzanych mężczyzn.

Natychmiast został tam skierowany patrol. Okazało się, że podejrzani to obywatele Turcji, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. W tym samym czasie inny patrol SG zatrzymał w Lubaczowie kierowcę VW Passata, również obywatela Turcji, który miał przewieźć grupę do Niemiec.

Imigranci w wieku od 18 do 38 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Wyjaśnili, iż celem ich podróży miały być Niemcy gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową.

Natomiast, w stosunku do kierowcy samochodu, obywatela Turcji (32 l.), z ważną kartą pobytu w Polsce, zostało wszczęte postępowanie karne o zorganizowanie przerzutu imigrantów. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie.

Zgodnie z procedurą, zatrzymani cudzoziemcy podlegają readmisji na Ukrainę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE