Reklama

Wystartowały egzaminy ósmoklasisty. Przygotowania przed monitorem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Wystartowały egzaminy ósmoklasisty. Przygotowania przed monitorem - Zdjęcie główne

Tegoroczny egzamin znów odbywa się w reżimie sanitarnym | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek 25 maja absolwenci szkół podstawowych w całej Polsce rozpoczęli egzamin ósmoklasisty. Potrwa on 3 dni i będzie przeprowadzony z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Tegoroczne testowanie wiedzy tak jak rok temu ma miejsce w czasie trwającej epidemii koronawirusa. Ilu uczniów przystąpiło do egzaminu w Mielcu?

Zainteresowane szkoły mogły przeprowadzić próbne testy diagnostyczne od 17 do 19 marca. Przeprowadzenie próbnego egzaminu było dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna podkreślała, że celem próbnego egzaminu ósmoklasisty jest zidentyfikowanie wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia, a także zapoznanie ucznia z pracą z arkuszem egzaminacyjnym. 

W mieleckich szkołach publicznych do egzaminu przystąpiło 482 uczniów z 23 oddziałów. 

W 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 25 do 27 maja (wtorek – czwartek), zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 25 maja, wtorek - język polski, rozpoczecie o godz. 9:00, czas trwania 120 minut
  • 26 maja, środa - matematyka, rozpoczęcie o godz 9:00, czas trwania 100 minut
  • 27 maja, czwartek - język obcy nowożytny, rozpoczecie o godz. 9:00, czas trwania 90 minut
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

  • o 60 minut – w przypadku języka polskiego
  • o 50 minut – w przypadku matematyki 
  • o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego
W 2021 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy.

Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 115 różnego rodzaju arkuszy, w tym:

  •  59 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim oraz
  •  56 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych
 

Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy