Reklama

"Wysokie Loty" dla Powiśla Gliny Małe. Za nagrodę będzie traktor

Opublikowano: czw, 3 paź 2019 23:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie "Powiśle Gliny Małe" (z gminy Borowa) otrzymało nagrodę "NGO Wysokich Lotów". Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego została wręczona 21 września podczas Podkarpackiego Forum Obywatelskiego.

Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego "NGO Wysokich Lotów" już po raz piąty trafiła do organizacji trzeciego sektora z Podkarpacia. Jedną z nagród otrzymało Stowarzyszenie "Powiśle Gliny Małe", które swoją działalność rozwija od 2012 roku.

Najważniejszy zakres działalności Stowarzyszenia to prowadzenie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Glinach Małych, która do końca sierpnia wchodziła, wraz z gimnazjum, w skład zespołu szkół.

Stowarzyszenie zrzesza ponad 40 członków – pracowników szkoły, mieszkańców wsi Gliny Małe oraz rodziców uczniów zamieszkałych poza terenem wsi.

Od początku prezesem Stowarzyszenia jest Wojciech Naprawa, natomiast skład zarządu ulegał zmianie. Obecnie wiceprezesem jest Ewelina Trzpis, dyrektor szkoły prowadzonej przez tę organizację, skarbnikiem – Monika Trzpis, księgowa, również zatrudniona w szkole, oraz Katarzyna Smoleń i Ewelina Nicpoń – Bogacz, nauczycielki pracujące w placówce.


- Wszystkie działania członków skoncentrowane są na stworzeniu jak najlepszych warunków nauki i wychowania dzieciom uczęszczających do tutejszej szkoły. Mimo ograniczonych funduszy szkoła organizuje nauczanie na wysokim poziomie, tworząc bogatą ofertę edukacyjną – mówi Ewelina Trzpis, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Glinach Małych.


- Wniosek konkursowy złożony przez Stowarzyszenie opisywał jego działania na rzecz oświaty i wychowania, ale również lokalnego rynku pracy. Opisane projekty stanowiły zbiór działań podejmowanych w szkołach prowadzonych przez Powiśle – dodaje.


Zwycięzcom nagrody wręczyła wicemarszałek województwa podkarpackiego, Ewa Draus. Wręczone nagrody mają charakter rzeczowy w postaci vouchera o wartości pięciu tysięcy złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup traktora do koszenia trawy.


Warto zaznaczyć, iż już w listopadzie odbędzie się uroczyste nadanie szkole sztandaru, który został zakupiony z funduszy zebranych od mieszkańców, absolwentów, nauczycieli i rodziców oraz od wielu ludzi dobrej woli chcących wspomóc działanie organizacji. Zebrana kwota to 10 000 zł!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE