Reklama

Wykształcony i pełen pasji! Taki był Daniel Kozdęba

Opublikowano:
Autor:

Wykształcony i pełen pasji! Taki był Daniel Kozdęba - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z przykrością informujemy, że dziś w wieku 41 lat odszedł Prezydent Mielca Daniel Kozdęba, który zmagał się z ciężką chorobą. Kim był?

Był absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Odbył studia doktoranckie na tej samej uczelni. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu rozwoju regionalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia typu MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.

Był członkiem zajmującej się sprawami młodzieży komisji przy Narodowej Radzie Integracji Europejskiej (powołał go do niej premier Jerzy Buzek), asystentem i doradcą dwóch ministrów edukacji narodowej oraz nauczycielem akademickim (od 2001 do 2003 na Politechnice Rzeszowskiej).

Zatrudniony później jako wiceprezes zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (od 2005 do 2007), gdzie zajmował się sprawami Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. W 2008 ukończył w Niemczech program dla kadr kierowniczych, organizowany przez Fundację im. Roberta Boscha. W następnych latach pracował w urzędzie miejskim w Rzeszowie.

Od 2014 roku pełnił funkcje Prezydenta Mielca. Znany był z wielu nowych rozwiązań. Dał się poznać jako człowiek otwarty na dialog. To on jako pierwszy wprowadził otwarte konsultacje z mieszkańcami Mielca, które organizowane były przy projektowaniu budżetu miasta. Był za budżetem obywatelskim. Organizował wiele imprez jak miejski sylwester, walentynki, czy wigilia dla ubogich i samotnych. Był absolwentem elitarnej Szkoły Liderów, gdzie uczył się przywództwa i nowoczesnych form pracy w samorządzie. Z jego inicjatywy zorganizowano w Mielcu pierwszą edycję innowacyjnego projektu Szkoły Liderów Miast. Był inicjatorem podpisania z władzami zakładu Kronospan porozumienia, zakład zobowiązał się do szybszej modernizacji. 

Od wielu miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. Umarł w środę 28 lutego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE