Reklama

Wykazali się lekkomyślnym podejściem do przepisów

Opublikowano:
Autor:

Wykazali się lekkomyślnym podejściem do przepisów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali uprawnienia aż 9 kierowcom. Mimo prowadzonych akcji informacyjnych, licznych apeli, zdarzeń medialnych, kierowcy wciąż wsiadają za kierownicę swoich pojazdów po alkoholu. Tym razem takim brakiem wyobraźni wykazało się aż trzech mężczyzn.

Pierwszy kierujący swoje uprawnienia stracił w piątek. Tuż przed godziną 21:00 dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 28-letni kierowca audi, który po przekroczeniu prędkości o 55km/h w obszarze zabudowanym, skontrolowany przez policyjny patrol stracił swoje prawo jazdy. Kolejny kierowca bardzo podobnym zachowaniem wykazał się kolejnego dnia, który na terenie gminy Bogoria swoim BMW poruszał się z prędkością 102km/h. Jednak to niedziela okazała się dniem, który najbardziej rozbudził wyobraźnię (a raczej jej brak) kierowców. Tegoż dnia z uprawnieniami pożegnało się aż 5 kierowców. 3 z nich nie przyswoiło jeszcze ,,nowych” przepisów dotyczących prędkości i konsekwencji jej przekroczenia o 50km/h w obszarze zabudowanym w związku z czym ich uprawnienia zatrzymane zostały na okres trzech miesięcy. 75-letni kierowca toyoty poruszał się z prędkością 105km/h, 35-latek z audi poruszał się z prędkością 102km/h, natomiast najmłodszy z kierujących – 18-latek rozpędził swoją mazdę do 115km/h.

Dużym brakiem roztropności wykazał się także 34-letni kierujący motorowerem, który na swoim jednośladzie przewoził dwóch pasażerów, narażając tym samym życie całej trójki. Mężczyzna również „pożegnał się” z uprawnieniami.

W ostatnim czasie media donosiły o tragicznych zdarzeniach na drodze z udziałem nietrzeźwych kierujących. Śmierć w nich ponosiły osoby w różnym wieku. Zdarzenia te jednak w dalszym ciągu nie odłożyły się w pamięci i wyobraźni innych kierujących. W niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej jednostki zatrzymali 57-latka, który kierując peugeotem w swoim organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu. Dwaj nietrzeźwi kierujący zdecydowali się na podróż także w poniedziałkowy poranek. 53-letni mężczyzna z forda w swoim organizmie miał blisko 0,75 promila, natomiast 40-latek z audi kierował pojazdem mając blisko 0,4 promila w swoim organizmie.

W 6 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na okres trzech miesięcy i ukarali ich mandatami karnymi, natomiast 3 kierujących za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy!

art. 63. 1. ustawy Prawo o ruchu drogowym: Przewóz osób może odbywać się tylko pojazdem do tego przeznaczonym lub przystosowanym. Liczba przewożonych osób nie może przekraczać liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem ust. 4. W pojeździe niepodlegającym rejestracji liczba przewożonych osób wynika z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu. Zgodnie z przepisami za przewożenie zbyt dużej liczby osób kierującemu zatrzymywane jest prawo jazdy na 3 miesiące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE