Reklama

Wściekli na MZBM

Opublikowano:
Autor:

Wściekli na MZBM - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć prezes spółki, Jan Myśliwiec, został zawieszony w obowiązkach i w stanie tym pozostanie przez najbliższe miesiące, to życie toczy się przecież dalej i mieszkańcy bloków należących do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych mają swoje problemy i pytania, na które chcieliby usłyszeć odpowiedzi

Wielu mieszkańców nie do końca rozumie decyzje byłych władz spółki, decyzje, które wpływają bezpośrednio na mieszkańców, a raczej na ich kieszenie... Jedna z kontrowersji, zgłoszona przez wspólnotę z ulicy Solskiego, dotyczyła zatrudniania nowych pracowników, którzy - zdaniem mieszkańców - nie są niezbędni, a wpływają na wysokość czynszów. Kolejną kwestią było ogrzewanie mieszkań w zimie. Mieszkańcy bloków mieli skarżyć się, że jest za gorąco, kaloryfery nastawione są na zbyt wysoką temperaturę i prosili, by przekazać ich prośbę Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej. Ich prośby nie zostały wzięte pod uwagę, co odbija się na wysokości rachunków za ogrzewanie. Mieszkańcy skarżą się też na obecność w rachunkach tak zwanej "wody utraconej", która liczy się jak ścieki, czyli za wyższą stawkę. 

W odpowiedzi na naszą prośbę o wyjaśnienia MZBM udzielił informacji.

 

Miejski Zakład Budynków Mieszkalnych udzielił następującej odpowiedzi na zapytania mieszkańców.

1. Wspólnota Mieszkaniowa Budynku Solskiego 4 nie zatrudnia żadnego pracownika. MZBM Sp. z o.o. w Mielcu w ostatnim czasie również nie zatrudniała żadnego pracownika do obsługi wspólnot mieszkaniowych.

2. Energia cieplna dostarczana jest do budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Solskiego 4 w oparciu o umowę zawartą z MPEC Sp. z o.o. w Mielcu, w której określono wielkość zamówionej mocy cieplnej. Zmniejszenie wielkości zamówionej mocy cieplnej dla budynku może być dokonane raz w roku kalendarzowym, począwszy od dnia 1 września każdego roku.

Do MZBM Sp. z o.o. nie dotarło żadne pismo informujące o konieczności zmniejszenia zamówionej mocy cieplnej. Również na zebraniu członków Wspólnoty Mieszkaniowej w dniu 11 marca 2019 roku nie podjęto uchwały o konieczności ograniczenia zamówionej mocy.

Dodatkowo informujemy, że wszystkie mieszkania w budynku Solskiego 4 wyposażone są w zawory termostatyczne, które pozwalają każdemu mieszkańcowi dostosować temperaturę do swoich potrzeb.


3. Zgodnie z umową na dostawę wody – odprowadzanie ścieków zawartą z MPGK Sp. z o.o. w Mielcu podstawą do określenia ilości ścieków doprowadzanych przez dostawcę ścieków do kanalizacji jest ilość wody pobranej przez odbiorcę wody z sieci dostawcy wody.

Problem z bilansowaniem wody przy rozliczeniach pomiędzy dostawcą wody a wspólnotami mieszkaniowymi pojawił się od czasu wprowadzenia do rozliczeń indywidualnych wodomierzy mieszkaniowych. Suma obciążeń za wody i ścieki nie może być wyższa od kosztów ponoszonych przez wspólnotę na rzecz dostawcy. Różnicę pomiędzy wskazaniami wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy odliczających w poszczególnych mieszkaniach zgodnie z uchwalonym przez Wspólnotę Regulaminem rozliczeń kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków rozlicza się współczynnikiem korygującym.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE