Reklama

[WRACAMY DO TEMATU] Konflikt o Aeroklub Mielecki? Jest oświadczenie Zarządu Agencji MARR

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

[WRACAMY DO TEMATU] Konflikt o Aeroklub Mielecki? Jest oświadczenie Zarządu Agencji MARR - Zdjęcie główne

Zarząd MARR-u odnosi się do zarzutów radnych miejskich "Naszego Mielca" | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tym jak w zeszłym tygodniu radni miejscy "Naszego Mielca" ogłosili podczas konferencji szereg zarzutów w kierunku Agencji MARR S.A. w związku z tym, że MARR jako administrator budynku na lotnisku - wypowiedział umowę najmu Aeroklubowi Mieleckiemu - dziś do redakcji dotarło oświadczenie Zarządu MARR-u.

Przypomnijmy. Radni miejscy "Naszego Mielca" poinformowali opinię publiczną o tym, że Agencja MARR S.A., do której należy budynek hangaru lotniczego przy ul. Lotniskowej - wypowiedziałą umowę najmu Stowarzyszeniu "Aeroklub Mielecki". Organizacja ma pół roku na wyprowadzkę z obiektu. Zdaniem radnych taka sytuacja nie powinna się zdarzyć, gdyż Aeroklub podtrzymuje miejskie tradycje lotnicze. Dodają, że organizacja miała zapewnienie ze strony wieloletniego prezydenta Mielca, że budynek, który obecnie wynajmują zostanie im przekazany przez miasto. Jednak, Bogdan Bieniek, nie przedstawił na konferencji takiej umowy.

 

Poprosiliśmy Zarząd MARR-u o komentarz w tej sprawie. Do redakcji trafiło Oświadczenie, które publikujemy w całości:

W odpowiedzi na informacje przekazane podczas konferencji prasowej w dniu 21.04.2023r. zorganizowanej przez Radnych Klubu “Nasz Mielec” przekazujemy następujące stanowisko.

Rozwiązanie umowy najmu z Aeroklubem Mieleckim im. Braci Działowskich nastąpiło w oparciu o procedurę określoną w umowie najmu z zachowaniem umownego okresu wypowiedzenia. Stowarzyszenie Nasz Mielec nie jest stroną umowy najmu, nie jest także podmiotem wskazanym przez Najemcę do reprezentowania jego interesów, dlatego zgodnie z obowiązującym prawem nie możemy udzielić Radnym szczegółowej informacji dotyczącej zaistniałej sytuacji, bez zgody drugiej strony, gdyż wiążą nas zasady zachowania poufności wynikające z relacji handlowych oraz chęć dbania o dobra chronione prawem tak Aeroklubu jak i Agencji Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A.

Umowę najmu rozwiązano w oparciu o podstawę prawną zawartą w umowie, która wiązała strony od dnia 01.05.2012r. Długi okres wypowiedzenia umowy daje stronom możliwość uzgodnienia dalszych warunków współpracy oraz zapisów zabezpieczających obydwie strony w zakresie prawidłowego wykonywania Umowy. Z uwagi na stosowane standardy nie przekazujemy do przestrzeni publicznej szczegółów umów z najemcami. Ze względu na to, że temat został przedstawiony w przestrzeni medialnej, stosowne wyjaśnienia oraz okoliczności rozwiązania umowy najmu zostaną przekazane w formie 
pisemnej na ręce Prezydenta Miasta Mielca. Podczas konferencji Radnych Klubu Nasz Mielec poinformowano o umowie zawartej między Gminą Miejską Mielec, ARP S.A. a spółką Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A., która nakładała na Agencję rzekome zobowiązania względem Aeroklubu. Informujemy, iż umowa taka nie jest nam znana. 

W posiadaniu Agencji jest tylko Umowa najmu pomiędzy Aeroklubem Mieleckim im Braci Działowskich a Agencją Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. która normuje wzajemne zobowiązania i na którą Agencja się powołała wypowiadając najem. Jednocześnie ze względu na wagę sprawy liczymy na wypracowanie procedury pozwalającej na zaangażowanie Radnych w działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji pomiędzy Agencją Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. a Aeroklubem Mieleckim. Zarządowi Agencji w okresie wypowiedzenia umowy zależy przede wszystkim na uporządkowaniu, wyjaśnieniu oraz uregulowaniu dalszego użytkowania hali wielofunkcyjnej przy ul. Lotniskowej przez Aeroklub na warunkach uwzględniających uzasadnione interesy obydwu Stron, nie zaś na zakończeniu współpracy z tym podmiotem.

Zarząd Agencji MARR S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy