Reklama

Władze miasta otrzymały od protestujących postulaty! Poznajcie ich treść [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Władze miasta otrzymały od protestujących postulaty! Poznajcie ich treść [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas niedzielnej manifestacji mieszkańcy przygotowali swoje postulaty, które zostały przekazane pełniącemu funkcję Prezydenta Mielca Fryderykowi Kapinosowi.

PEŁNA TREŚĆ:

1. Żądamy zmian w prawie lokalnym naszego miasta, które będą zabraniały emisji szkodliwych gazów takich jak formaldehyd, a emisja odorów będzie niemożliwa!

2. Żądamy zmian w prawie lokalnym naszego miasta, które ograniczą powierzchniowo rozbudowę zakładu Kronospan i będą ją utrzymywać w stosownych ryzach.

3. Żądamy zmian w prawie państwowym, aby gigantyczna spalarnia wieloopałowa firmy Kronospan Mielec została zaliczona do dużego obiektu energetycznego i podlegała pod standardy emisyjne i zapobiegania zanieczyszczeniom jak dla obiektów energetycznego spalania!

4. Żądamy natychmiastowego utworzenia delegatury WIOŚ w naszym mieście wraz z jednostką inspekcyjną i profesjonalnym laboratorium!

5. Nie zgadzamy się na pogłębianie eutanazji osiedla Mościska, które jest usytuowane najbliżej zakładu Kronospan i najbardziej odczuwa niekorzystny wpływ instalacji na zdrowie i codzienny byt.

6. Żądamy zakazu spalania w piecach zakładu odpadów derwnopochodnych i budowy nowej instalacji dla odpadów!

7. Nie zgadzamy się na jawnie realizowany podział inwestycji skumulowanej, który trwa przeszło 20 lat i trwa nadal przy zgodzie administracji kęsając drobnymi kawałkami nasze środowisko lokalne!

8. Nie zgadzamy się na wydanie kolejnego pozwolenia zintegrowanego bez nakazu pełnej hermetyzacji zakładu i jego składowisk oraz ograniczeń emisji wszystkich zanieczyszczeń gazowych co najmniej o 90 proc. w stosunku do obecnych!

Strona społeczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE