Reklama

Władze Kronospanu wyjaśniają co wydarzyło się dziś w zakładzie. Pożar gasiło 14 zastępów Straży Pożarnej

Opublikowano:
Autor:

Władze Kronospanu wyjaśniają co wydarzyło się dziś w zakładzie. Pożar gasiło 14 zastępów Straży Pożarnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kronospan Mielec sp. z o.o. potwierdza, że dziś (8 sierpnia) o godz. o 9.30 doszło do pożaru w zakładzie produkcyjnym w Mielcu. W jego wyniku nie ucierpiał żaden z pracowników firmy. Wszystkie osoby, które znajdowały się w momencie wybuchu na terenie przedsiębiorstwa są bezpieczne.

- Dziś dokonywaliśmy planowanego przeglądu instalacji. W trakcie wykonywania rutynowych czynności związanych z tym obszarem, doszło do pożaru. W tej chwili jest za wcześnie, żeby podać szczegółowe dane dotyczące przyczyn i rozmiaru szkód, jakie wystąpiły na jego skutek. Wiemy już,  że zadziałały systemy zabezpieczające w instalacji co zapobiegło większej skali zniszczeń. Po szczegółowej analizie jaką wykonamy, podamy dalsze informacje – zapewnia Dagmara Mach, dyrektor sprzedaży Kronospan Mielec Sp. z o.o. - Naszymi priorytetami są bezpieczeństwo osób u nas pracujących, bezpieczeństwo środowiska i procesów produkcji - dodaje. 

Na miejscu pracowało do tej pory 14 zastępów Straży Pożarnej. Akcja gaśnicza trwa. Ze służbami ściśle współpracują eksperci z ramienia Kronospan Mielec sp. z o.o.

Zarząd zlecił oszacowanie zakresu poniesionych strat i ich wpływu na środowisko, po czym podejmie decyzje o działaniach zmierzających do unormowania sytuacji w zakładzie produkcyjnym. Pożar wstrzymał pracę niektórych obszarów zakładu. Zarząd w związku z zaistniałą sytuacją nie przewiduje zwolnień.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE