Reklama

Wkrótce remont rozpadającej się przychodni nr 4

Opublikowano:
Autor:

Wkrótce remont rozpadającej się przychodni nr 4  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejsce, w którym się leczymy, powinno być dla nas nie tylko przyjazne, ale przede wszystkim bezpieczne. Trudno nawet pomyśleć, że mogłoby być inaczej. A jednak: stan mieleckiej przychodni numer 4 budzi spore wątpliwości.

W przychodni znajdującej się przy ulicy Żeromskiego 17 w Mielcu mieści się Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "SALUS", w którym przyjmuje kilku lekarzy rodzinnych. W lecznicy jest też poradnia ginekologiczna i diabetologiczna, zaś na drugim piętrze znajduje się między innymi okulista. Mimo kilkunastu przyjmujących w budynku lekarzy stan przychodni pozostawia wiele do życzenia.

- Toalety dla pacjentów są w tragicznym stanie, w ścianach są dziury, a gdzieniegdzie odpadają z nich płytki - mówi pacjentka jednego z lekarzy rodzinnych. To jednak nie wszystko. W przychodni zauważyliśmy dużo więcej elementów wymagających naprawy. Choćby nawet dziura znajdująca się w stropie klatki schodowej na drugim piętrze czy schody zewnętrzne do budynku, które wyglądają tak, jakby zaraz miały się rozpaść.

Za stan budynku odpowiada Starostwo Powiatowe w Mielcu. Remont przychodni planowany jest w tym roku.

 - Dla przychodni nr 4 przygotowana została już dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Obecnie starostwo czeka na rozpoczęcie naboru wniosków do programu, dzięki któremu będzie mogło pozyskać dofinansowanie zewnętrzne na realizację tego zadania – zapewnia starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE