Reklama

Wiemy jakie będą zasady funkcjonowania szkół w Mielcu. Wyjaśniła się sprawa przyłbic

Opublikowano:
Autor:

Wiemy jakie będą  zasady  funkcjonowania  szkół w Mielcu. Wyjaśniła się sprawa przyłbic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 września wszystkie szkoły podstawowe, przedszkola oraz żłobki w Mielcu wracają do tradycyjnej formy prowadzenia zajęć. Zajęcia lekcyjne oraz przerwy będą ustalane indywidualnie przez każdą ze szkół. Przebywanie na szkolnej stołówce odbywać się będzie w sposób rotacyjny. Zajęcia wychowania fizycznego, w razie sprzyjającej pogody, prowadzone będą na zewnątrz. Lekcje będą się odbywać bez maseczek i przyłbic.

Takie są ustalenia władz samorządowych Mielca, dyrektorów miejskich szkół i przedszkoli oraz powiatowego inspektora sanitarnego.  

Dezynfekcja rąk

Jeśli chodzi o szczegóły to  na wniosek dyrektorów, wszystkie szkoły podlegające magistratowi, otrzymają z Ministerstwa Zdrowia niezbędne środki do dezynfekcji. Przedszkola i żłobki otrzymają płyn z zasobów gminy.  Dozowniki do dezynfekcji dłoni znajdować się będą przy wejściu do placówek oraz w miejscach wspólnych na jej terenie.

Bez maseczek i przyłbic podczas lekcji

Ważną informacją jest także to, że uczniowie nie będą musieli stosować maseczek ani przyłbic w trakcie zajęć. Jednak każde dziecko powinno posiadać własną maseczkę lub przyłbicę, którą obowiązkowo należy zakładać w trakcie przerw oraz podczas przebywania w miejscach wspólnych, takich jak korytarz czy toaleta. O tym, czy dziecko ma korzystać z maseczek czy przyłbic w trakcie lekcji może zdecydować rodzic bądź opiekun.

W szkole tylko zdrowy uczeń

Poza tym  do szkoły może uczęszczać  tylko uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych.

Wewnętrzne procedury postępowania w mieleckich szkołach, przedszkolach i żłobkach miejskich zostaną opublikowane na stronach internetowych placówek najpóźniej 31 sierpnia.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE