Reklama

Wielkie Święto Dzieci w sobotę! Będzie ekstremalny plac zabaw i pierwszy profesjonalny bieg dla najmłodszych!

Opublikowano:
Autor:

Wielkie Święto Dzieci w sobotę! Będzie ekstremalny plac zabaw i pierwszy profesjonalny bieg dla najmłodszych!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w sobotę 26 maja Urząd Miejski w Mielcu, Studio Wizualne Damian Gąsiewski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu zapraszają na organizowany po raz pierwszy w naszym mieście „Bieg z przeszkodami dla najmłodszych”.

Areną niecodziennych zmagań dzieci, które zgłosili rodzice ze wszystkich mieleckich przedszkoli i szkół podstawowych będzie ekstremalny plac zabaw, jaki z tej okazji powstanie w sobotę na terenie miejskich bulwarów nad Wisłoką przy ul. Rzecznej.


Biuro zawodów czynne będzie od godz. 14:00, a start pierwszych dzieci zaplanowano na godz. 16:00. Dzieci będą startować seriami po 25 uczestników od najmłodszych do najstarszych. W sumie w zawodach weźmie komplet 350 uczestników.


Rywalizacja odbędzie się na specjalnym torze przeszkód. Jego budowa jest sporym przedsięwzięciem logistycznym. Na bulwary dostarczone zostaną m.in. specjalne rury od firmy Basco2, opony od firmy Targum i siatka maskująca z mieleckiego Hufca. Niespodziankę szykuje również firma Nikmet i DomEko, Będą to konstrukcje metalowe i sporo piasku, które zrobią nie lada wrażenie na dzieciach. 


To nie wszystko. Państwowa Straż Pożarna z Mielca zadba o kurtynę wodną i wraz z mielecką Policją przeprowadzi program bezpieczeństwa dla dzieci "Kręci mnie bezpieczeństwo". Zanim dzieci wbiegną na metę do pokonania będą mieć żywą przeszkodę, którą stworzą zawodnicy futbolu amerykańskiego z mieleckiego klubu Aviators.


O bezpieczeństwo uczestników biegu zadba firma Transport Medyczny - Jarosław Marczewski, która dodatkowo przeprowadzi dla dzieci pokaz pierwszej pomocy. Pod kątem bezpieczeństwa będzie można także liczyć na Ergo Hestii - Jerzy Wąs. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z porad dietetycznych dla swoich pociech, które udzielać będą przedstawiciele „Projekt Zdrowie”.


Buzie dzieciaków przed startem zostaną specjalnie pomalowane, a zajmie się tym „Centrum Rozrywki - Wrotki na wypasie”. Dodatkowo Centrum przygotuje Małą Strefę Gastronomi i zabaw. Nie zabraknie akcentu edukacyjnego - zawody wspiera Szkoła Języków Obcych EUREKA.


Patronat nad zawodami objęła Firma Husqvarna Group z fabryką w Mielcu oraz producent suplementów diety AvetPharma. W przygotowywanych dla dzieci pakietach startowych znajdą się m.in. worek sportowy, tran i pojemnik na śniadanie od AvetPharma, mini zestaw klocków lego od firmy Cobi, woda mineralna od Projekt Zdrowie i batoniki od Artemis Fitness Club, które przed każdą serią przeprowadzi rozgrzewkę dla dzieci. Na ochłodę każde dziecko otrzyma lody z Zielonej Budki, kupon do zrealizowania w strefie gastronomicznej znajdować się będzie w pakiecie startowym.


Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez Urząd Miejski w Mielcu i mielecki MOSiR.
Zaplecze techniczne i wsparcie organizacyjne imprezy zapewnia m.in. Zakład Metalowy Stefan Drozdowski. Firma Akmel zadba o dostawę prądu ze swoich agregatów prądotwórczych.


Wolontariusze Fundacji Klub Młodych Liderów będą obecni w biurze zawodów oraz przy każdej przeszkodzie, służąc pomocą dzieciakom, aby każde z nich bezpiecznie ukończyło zawody. 


Wsparcie poligraficzne to już zasługa Agencji Reklamowej MCDesign. Dopingować i motywować zawodników będzie ekipa "Gramy dla najlepszych" Paweł Wacławik i Krzysztof Urbański.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE