Reklama

Większość obostrzeń utrzymana! Sprawdź, co się zmieni

Opublikowano: czw, 28 sty 2021 12:06
Autor:

Większość obostrzeń utrzymana!  Sprawdź, co się zmieni - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś odbyła się konferencja prasowa ministrów zdrowia i rodziny i polityki społecznej. - Etap odpowiedzialności będzie przedłużony do 14 lutego - zapowiedział minister Adam Niedzielski. Od 1 lutego zostaną otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym galerie handlowe i muzea oraz galerie sztuki; pozostałe zasady bezpieczeństwa będą jednak przedłużone.

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązywać będą limity klientów: 1 osoba na 10 m2 – w sklepach do 100 m2 powierzchni oraz 1 osoba na 15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2 powierzchni.

Ważną informacją jest utrzymanie innych obostrzeń. "Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos" - informuje rząd.

Od 1 lutego nie będą natomiast obowiązywać godziny dla seniora.

Od tego samego dnia, w ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły działać także muzea i galerie sztuki.

Z pozostałych ograniczeń i zasad bezpieczeństwa rząd wymienia: utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi; zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni, sklepie czy w kościele.

Obowiązuje też zakaz działalności stacjonarnej restauracji; możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos. Ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej (z wyjątkami). Nieczynne są stoki narciarskie. Zawieszona jest działalność niektórych placówek kultury, w tym m.in. teatrów czy kin. Obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia. Zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness (z wyjątkami).

Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób. W kościołach obowiązuje limit osób – maks. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób.

Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, konsolacji i innych uroczystości oraz przyjęć okolicznościowych. Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line. Obowiązują ograniczenia związane z przekraczaniem granicy i ruchem międzynarodowym. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczą się stacjonarnie natomiast uczniowie wyższych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczą się zdalnie.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.