Reklama

Ważna gospodarka leśna

Opublikowano:
Autor:

Ważna gospodarka leśna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gospodarce leśnej na terenie powiatu mieleckiego poświęcone było specjalne posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Mieleckiego.

Spotkanie odbyło się 25 kwietnia na terenie Leśnictwa Czajkowa.

- Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Mielec gościmy dziś w pięknym miejscu, jakim jest Leśnictwo Czajkowa – mówił, rozpoczynając spotkanie Stanisław Kagan, przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Mieleckiego, który wspólnie z Nadleśnictwem Mielec zorganizował spotkanie.

W posiedzeniu komisji połączonym z warsztatami szkoleniowymi zatytułowanymi "Edukacja leśna społeczeństwa" wzięli udział: Maria Napieracz - wicestarosta powiatu mieleckiego, Hubert Sobiczewski - nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec, Jan Kłodowski - dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Mielcu, Józef Prade - inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Nowa Dęba, Barbara Antosyk - starszy specjalista Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz członkowie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Mieleckiego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń współpracujących z Nadleśnictwem Mielec.
Gospodarka leśna powiatu mieleckiego

Pierwsza część spotkania przeznaczona była na przedstawienie informacji odnośnie  gospodarki leśnej w powiecie mieleckim. Zaprezentowali je Hubert Sobiczewski oraz Wojciech Cieślik.

Prezentacja połączona była z zapoznaniem się z bogactwem przyrody Leśnictwa Czajkowa. Uczestnicy spotkania mieli również okazję posadzić drzewa, zobaczyć rośliny runa leśnego czy też przyglądać się pracy inwentaryzatorów prowadzących działania na terenie Nadleśnictwa Mielec.
Cenne dyskusje i wizyty w terenie

Podczas drugiej części spotkania, która odbyła się w Wiacie Edukacyjnej Leśnictwa Czajkowa, uczestnicy dyskutowali na tematy związane z gospodarką leśną i kwestią odstrzału bobrów, ze szczególnym naciskiem na problematykę szkód wyrządzanych przez te zwierzęta w infrastrukturze przeciwpowodziowej i drogowej.

– Posiedzenia komisji w takiej formule są bardzo cenne, gdyż można na nich porozmawiać w szerszym gronie, co zawsze wzbogaca dyskusję i pozwala poznać opinie różnych środowisk – oceniał Stanisław Kagan.

– Równie istotne są wizytacje na miejscu, dzięki którym z bliska można się przyjrzeć istotnym zagadnieniom – dodał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE