Kolekcja z historią
Eksponaty pochodzą ze zbiorów kolekcjonera Krzysztofa Kachlika z Krakowa, który przekazał mieleckiemu Muzeum Regionalnemu ponad tysiąc przedmiotów. Pasja Krzysztofa Kachlika do kolekcjonowania nie ogranicza się jedynie do wag i żelazek. W jego zbiorach znajdują się również znaczki i monety. Podczas wernisażu podkreślał, że prawdziwi pasjonaci doskonale znają historię swoich eksponatów, co udowodnił licznymi anegdotami o dawnych metodach prasowania i używanych do tego narzędziach.W swojej opowieści Krzysztof Kachlik nawiązał również do osobistych wątków rodzinnych. Przywołał postaci swojego ojca, który zaraził go pasją kolekcjonerską, oraz babci, która pochodziła z Mielca i mieszkała na ulicy Hetmańskiej. To właśnie poszukiwanie informacji o niej doprowadziło go do Mielca i do Muzeum Historii Regionalnej "Pałacyk Oborskich". Tak zaczęła się współpraca, której efektem jest obecna wystawa.
Wernisaż pełen gości
Wydarzenie przyciągnęło wielu odwiedzających, którzy szczelnie wypełnili salonik hrabiostwa Oborskich. Wernisaż uświetnili również goście, wśród których znaleźli się wiceprezydent Mielca Tomasz Leyko, przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej Bogusław Kołacz oraz dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Damian Małek.Całość poprowadzili Jerzy Skrzypczak, dyrektor Muzeum Regionalnego, oraz Krzysztof Haptaś, kierownik Muzeum Historii Regionalnej "Pałacyk Oborskich".
Historia w przedmiotach codziennego użytku
Wystawa, którą można oglądać w Muzeum Historii Regionalnej przy ul. Legionów, to nie tylko prezentacja dawnych przedmiotów użytkowych, ale również spojrzenie na historię przez pryzmat codziennych narzędzi. Każdy eksponat skrywa w sobie unikalną opowieść, a dzięki barwnym historiom opowiedzianym przez kolekcjonera, zwiedzający mogli dowiedzieć się, jak dawniej funkcjonowały domowe gospodarstwa.Wystawa potrwa jeszcze przez kilka tygodni, dając mieszkańcom i turystom okazję do zapoznania się z fascynującą historią codziennych przedmiotów. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą odbyć podróż w czasie i odkryć, jak zmieniały się sposoby pracy i technologii na przestrzeni wieków.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.