Reklama

Wadowice Górne. Ważą się losy gminnej edukacji! Dużo emocji! Krzyki! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: śr, 5 lut 2020 11:17
Autor:

Wadowice Górne. Ważą się losy gminnej edukacji! Dużo emocji! Krzyki! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa sesja Rady Gminy Wadowice Górne, gdzie jednym z tematów w porządku obrad jest reorganizacja gminnej edukacji. Radni zdecydują, czy zmienić system kształcenia w szkole w Woli Wadowskiej i Zabrniu. Zgodnie z projektem, uczniowie z tych dwóch szkół będą uczyć się tylko w klasach od 1 do 3 i potem na dalsze kształcenie zostaną przeniesieni do Wadowic - na to zgody nie dają rodzice uczniów.

Trwają obrady sesji Rady Gminy Wadowice Górne. Mieszkańcy, którzy przyszli na obrady emocjonująco przerywają obrady. Ktoś zwrócił uwagę na to, że nie działa transmisja w sieci. Może to być spowodowane tym, że wiele osób przygląda się obradom w internecie. 

Na samym wstępie - wójt Michał Deptuła, jeszcze raz nawiązał do trudnej sytuacji budżetu gminy i potrzeba racjonalizacji wydatków na gminną edukację. Zaznaczył ponownie, że nie ma mowy o likwidacji żadnej z 7 szkół w gminie. 

Początek sesji:

Dyskusja nad uchwałą o reorganizacji

Aktualizacja:

Ostatecznie rada gminy zdecydowała się na reorganizację gminnych szkół. Szkoła w Woli Wadowskiej i Zabrnie - tylko edukacja początkowa od 1 do 3. Klasy od 4 do 6 zostaną przeniesione do Wadowic. 

Jeden z emocjonalnych głosów w dyskusji

Zapis Sesji:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +11 / -1

  Dlaczego lubic nauczycieli

  Współczuję Pani Dyrektor choroby ale czy to powinna być karta przetargową żeby pozostawić zadluzajaca się szkołę. Funkcji dyrektora nie straci bo nie zamykają placówki. Rozumiem że panią w wieku 55 lat będzie trudno znaleźć zatrudnienie konkurując z młodymi pedagogami, jednak takie jest życie. Czemu jedna grupa społeczna ma mieć zapewnione miejsca ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +15 / -4

  kwant

  Panie Wójcie należy wprowadzić system edukacyjny proponowany przez Partię KORWiN. Bon edukacyjny dla ojca dziecka i całkowita prywatyzacja WSZYSTKICH szkół na terenie gminy. Jeśli nauczyciele twierdzą, że szkoły są rentowne i potrzebne to niech je prowadzą sami w ramach działalności gospodarczej lub stowarzyszeń. Wówczas pojawi się konkurencja tak ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +19 / -5

  Tomek

  Bardzo dobrze Pan Wójt mówi, są klasy 1-3 więc nie wiem o co te krzyki chyba, żeby na złość zrobić radzie i Wójtowi.