Reklama

W woj. podkarpackim pozostało tylko 8 wolnych respiratorów. Starczy na dwa dni

Opublikowano:
Autor:

W woj. podkarpackim pozostało  tylko 8  wolnych respiratorów. Starczy na dwa dni  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak przekazała dziś (30 października) Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka w województwie jest 88 łóżek respiratorowych, z których zajętych jest 80. Pisząc dwa dni temu o kończących się respiratorach w woj. podkarpackim podawaliśmy, że wystarczy ich jeszcze na tydzień. Dziś wygląda na to, że starczy ich raptem na dwa dni.

Liczba zachorowań na koronawirusa rośnie w Polsce w zawrotnym tempie. W środę było ich 18 820 przypadków, w czwartek 20 156, dziś 21 629.  

Podobnie jest w woj. podkarpackim, w którym wczoraj było rekordowe 1304 przypadki, dziś 1274. Również pow. mielecki bije rekordy zakażeń. Zarówno wczoraj jak i dziś było po 100 przypadków zakażeń.
CZYTAJ TAKŻE:Dziwna sytuacja w woj. podkarpackim. Więcej zakażeń niż wykonanych testów

Dwa dni pisaliśmy o kończących się respiratorach, szczególnie  w czterech województwach: małopolskim, śląskim, mazowieckim i podkarpackim, w których liczba wolnych urządzeń była mniejsza niż 20 procent.  Dziś czyli  raptem po dwóch dniach  sytuacja gwałtownie się pogorszyła, szczególnie w mazowieckim i podkarpackim. W  mazowieckim dwa dni temu było wolnych 21 respiratorów, dziś tylko 2, w podkarpackim wolnych było 16 respiratorów, dziś tylko 8.

Z danych, które padły na dzisiejszej konferencji wojewody Ewy Leniart wynika, że w ciągu ostatnich dwóch dni pozyskano 4 nowe respiratory COVID-owe ( z 84 na 88), ale jednocześnie o 3 razy więcej,  bo o 12 wzrosła liczba chorych umieszczonych pod nimi (z 68 na 80).

Ani wojewoda, ani rząd nie informują czy są jeszcze jakieś wolne respiratory, które można wykorzystać dla chorych na koronawirusa. Ciągle trzeba też  pamiętać, że oprócz koronawirusa wciąż ludzie chorują na serce, udary, choroby płucne, ulegają wypadkom i im dla ratowania życia  też są potrzebne  respiratory.

Sytuacja staje się coraz trudniejsza i tylko chwila dzieli nas od sytuacji, kiedy lekarze będą musieli podejmować dramatyczne decyzje kogo podłączyć, a kogo nie do respiratora.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE