Reklama

W szpitalu w Łańcucie zmarł pochodzący z naszego regionu 39-letni ksiądz

Opublikowano:
Autor:

W szpitalu w Łańcucie zmarł pochodzący z naszego regionu 39-letni ksiądz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W szpitalu w Łańcucie zmarł ks. Tomasz Blicharz, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu koło Rzeszowa. Pochodził z niedalekiego Cmolasu. Miał 39 lat.

Ksiądz Tomasz Blicharz zmarł w sobotę 17 października. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2007 roku. W parafii w Zaczerniu był od 2011 roku.  Wcześniej pracował w parafii św. Rocha w Rzeszowie-Słocinie i Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.  Był wieloletnim duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, katechetą, kaznodzieją, dyrektorem Domu Rekolekcyjnego „Effatha” w Zaczerniu.

Ks. Tomasz Blicharz w Zaczerniu  oprócz posługi kapłańskiej angażował się w działalność miejscowych  klubów sportowych - piłkarskiego i futsalowego.  Zdarzało się, że  sam ubierał sportowy strój i wspomagał  kolegów z zespołu na boisku.

"Istnienie naszej drużyny od początku było nierozerwalnie złączone z osobą księdza. To on zbudował nasz zespół od podstaw i na swoje barki wziął ciężar związany z organizacja i funkcjonowaniem klubu" - pisze klub futsalowy.

W całej lokalnym środowisku miał wielu przyjaciół, był bardzo lubiany.  Ludzie w Zaczerniu nie mogą uwierzyć, że nie żyje.

 Na stronie parafii w Zaczerniu ukazał się komunikat: „  Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 17 października 2020 r. w szpitalu w Łańcucie, w wieku 39 lat, w 14. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Tomasz Blicharz, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu. Polecamy Go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…”

Ksiądz Tomasz Blicharz pochodził z niedalekiego Cmolasu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 października (wtorek) w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. O godz. 12.30 różaniec, o 13.00 msza pogrzebowa. Po mszy  nastąpi odprowadzenie ciała zmarłego kapłana na cmentarz parafialny w Cmolasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE