Reklama

W PUP Mielec wciąż można dostać 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki

Opublikowano:
Autor:

W PUP Mielec wciąż można dostać 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożyczka w wysokości 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców, w tym samozatrudnionych była prawdziwym hitem tarcz antykryzysowych. W skali kraju udzielono takich pożyczek ok. 2 mln, w PUP Mielec dokładnie 5170.

Pożyczka ta była hitem ponieważ nie trzeba było wykazywać żadnej straty w działalności, a jedynym warunkiem jej umorzenia było utrzymanie tej działalności przez 3 miesiące od jej otrzymania.  Początkowo przepisy mówiły, że o utrzymaniu tej działalności trzeba było poinformować PUP, potem i to ułatwiono i nie trzeba tego robić, PUP sam sprawdza czy nasza działalność dalej jest prowadzona.
CZYTAJ TAKŻE: Bury wycofał się z prawie połowy zwolnień. Lear zwolnił prawie wszystkich

- Tak robimy to sami,  a jeśli działalność jest prowadzona   to informujemy  osobę, która otrzymała pożyczkę  o jej  umorzeniu  – potwierdził Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu. – Do końca września umorzyliśmy już blisko 4800 pożyczek na kwotę prawie 24 milionów złotych.

PUP wciąż też dysponuje środkami na te pożyczki i jeśli ktoś z jakiś powodów nie zdążył złożyć jeszcze wniosku o jej przyznanie może to zrobić.

- Oczywiście nawał wniosków o pożyczki już dawno się skończył, ale pojedyncze przypadki wciąż się zdarzają – zaznaczył dyrektor Durak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE