Reklama

W powiecie bezpieczeństwa na drogach będą pilnować księża

Opublikowano:
Autor:

W powiecie bezpieczeństwa na drogach będą pilnować księża - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach od 19-26 lipca 2020 r. po raz 21 organizowana jest ogólnopolska Akcja Św. Krzysztofa. W Diecezji Tarnowskiej będą miały miejsce szczególne wydarzenia organizowane przez Duszpasterstwo Kierowców. Część obchodów będziemy przeżywać w okolicach Mielca.

19 lipca (niedziela)

- godz. 11:00, Sanktuarium M.B.Fatimskiej w Tarnowie - Odbędzie się centralna Uroczystość modlitw za kierowców,  Po liturgii odbędzie się zawierzenie wszystkich kierowców Matce Bożej Fatimskiej i zostaną poświecone pojazdy.

- godz. 15:00, Zabawa/k.Tarnowa - Modlitwa Duszpasterzy Kierowców za zmarłych na drogach.

24 lipca (piątek)

- godz. 6:30, Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu - Msza św. za kierowców oraz o bezpieczeństwo na drogach, a także o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracowników MORD-Nowy Sącz i służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- godz. 7:30 - MORD Nowy Sącz - poświęcenie nowych pojazdów

- 10:00 - MORD Tarnów - poświęcenie nowych pojazdów

- 12:00 - rutynowa kontrola patrolu Policji na wybranym odcinku drogi wojewódzkiej w Tarnowie wraz z okolicznościowym błogosławieństwem Duszpasterza Kierowców oraz rozdawaniem upominków dla kierujących.

25 lipca (sobota)

7:00 Msza św. w Woli Mieleckiej, modlitwa za kierowców, której będzie przewodniczył delegat Episkopatu Polski - Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks. Marian Midura oraz Ks. Damian Migacz - Duszpasterz Kierowców w diecezji tarnowskiej.

10:00 - 12:00 - Centralne uroczystości. Konferencja prasowa z udziałem Krajowego Duszpasterza Kierowców Ks. Mariana Midury oraz reprezentacji służb mundurowych odpowiedzialnych za Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

Rutynowa kontrola patrolu Policji na wybranym odcinku drogi wojewódzkiej w okolicach Mielca wraz z okolicznościowym błogosławieństwem Duszpasterza Kierowców oraz rozdawaniem upominków dla kierujących.  

 

W całej diecezji organizowane w poszczególnych parafiach modlitwy za kierowców oraz specjalne błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji przeprowadzenie akcji "1grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr" na rzecz MIVA polska na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE